Son Dakika Haberleri: İMKB Dünyaya Açılmaya Hazır

İMKB Dünyaya Açılmaya Hazır

8 yıl önce

İMKB Başkanlığına atanan İbrahim Turhan, İMKB'nin kurulduğu günden bugüne kadar çok büyük hamleler gerçekleştirdiğini artık dünyaya açılmaya her yönüyle hazır bir kurum haline geldiğini bildirdi.

İMKB Dünyaya Açılmaya Hazır, System.String[]

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanlığına atanan İbrahim Turhan, İMKB'nin kurulduğu günden bugüne kadar çok büyük hamleler gerçekleştirdiğini, yatırım yapılabilir borsa statüsü kazandığını, artık dünyaya açılmaya her yönüyle hazır bir kurum haline geldiğini bildirdi.


İMKB'de gerçekleştirilen törenle görevi Hüseyin Erkan'dan devralan Turhan, burada yaptığı konuşmada, bu görevlerin, bu vazifelerin gerçekte milletin olduğunu, bu görevleri, milletin emanetçisi olarak belli dönemler için yaptıklarını ve kendilerinden sonrakilere devrettiklerini söyledi.


İMKB'nin organize sermaye piyasası olarak çeyrek yüzyılı geride bırakan, gelmiş olduğu noktayla uluslararası tanınırlığını da sağlayan çok başarılı bir kurum olduğunu vurgulayan Turhan, üniversitede çalışırken, yüksek lisans eğitimi verilen Sermaye Piyasası ve Borsa Anabilim Dalında en başarılı öğrencilerin İMKB'de çalışanlardan oluştuğunu, en başarılı öğrencilerin ilk sınavlarda İMKB'yi kazandığını, Borsanın insan kaynakları anlamında büyük bir üstünlüğü bulunduğunu, bunun çok önemli bir kazanım olduğunu kaydetti.


İbrahim Turhan, "Kurulduğu günden bugüne kadar çok büyük hamleler gerçekleştirmiş, yatırım yapılabilir borsa statüsü kazanmış ve artık dünyaya açılmaya her yönüyle hazır bir kurum haline gelmiş" diyerek, Borsanın bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.


Turhan, İMKB'nin vizyonuna bakıldığında, halka açık şirket sayısının ve piyasa değerinin Türkiye'nin potansiyelini yansıtır bir büyüklüğe ulaşmasını gördüklerini, böyle bir borsa olmayı hedeflediklerini belirterek, İstanbul Finans Merkezi Projesinin sadece bir finansal bir proje olmadığını, aynı zamanda Türkiye'nin merkez ülke olma vizyonunu da tamamlayacak bir proje olduğunu söyledi.


İMKB'nin yeni Başkanı Turhan, "Bu projenin omurgasını teşkil edecek olan İMKB olmalı. Bu vizyonun gerçekleşmesi için kapsamlı ve bütüncül yapısal değişikliklerin hayata geçirilmesi bir gereklilik" dedi.


- İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:49 Kaynak: AASemih Şentürk villasını satıyor! İstenen rakam 19 milyon TL
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap Barcelona ve Real Madrid, Ahmed Kutucu'yu istiyor!