İmo Hatay Şubesinin Hizmet Binası Açıldı - Son Dakika

İmo Hatay Şubesinin Hizmet Binası Açıldı

17.02.2012 17:40
İmo Hatay Şubesinin Hizmet Binası Açıldı, System.String[]

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Hatay şubesinin hizmet binası İMO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Harp tarafından açıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Hatay şubesinin hizmet binası İMO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Harp tarafından açıldı.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Harp, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ülke genelinde merkezle birlikte 65 şube ve temsilcilerin yeni hizmet binasına kavuştuğunu söyledi.

Şubelerin zor koşullarda yeni hizmet binasına kavuştuklarını belirten Harp, "İMO gerek mesleki uygulamalarıyla gerek fiziki ve teknolojik altyapısıyla kurumsallaşma doğrultusunda hızla yol almaktadır. Hizmet binaları kurumsallaşmanın göstergelerinden birisidir sadece. Bunun yanı sıra, bir yandan üyelerimizin bilimsel temele dayanan çalışmalarını, bilim insanlarının çalışmaları ile birleştiriyor ve meslektaşlarımızla paylaşıyor, öte yandan üyelerimizin haklarının elde edilmesine, taleplerinin gerçekleşmesine yönelik çaba harcıyoruz. Ayrıca, mesleki denetimin vazgeçilmez ön koşulu olarak gördüğümüz üyelerin alanında yetkinleşmesi ve belgelendirilmesine yönelik çalışmaları sürdürüyoruz."

İMO Hatay Şube Başkanı Cihat Mazmanoğlu da, 2 yıl önce planladıkları hizmet binasının sözünü yerine getirmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Hizmet binasının yapımında en büyük katkıyı üyelerin verdiğine dikkati çeken Mazmanoğlu, "Her gün artan üye sayımız ve sürekli meslek içi eğitim çalışmalarımız bu binayı yapma ihtiyacını doğurmuştur. Bu bina sadece hizmet binası değil aynı zaman bir eğitim merkezidir. Şubemiz gelişmiş teknolojinin kullanıldığı bir binaya kavuştu. Hizmet binamız yalnızca inşaat mühendislerinin değil, TMMOB'ye bağlı odaların, demokratik kuruluşlarından ihtiyacını karşılayacak, pek çok sanat ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacaktır" dedi.

Mazmanoğlu, hizmet binasında çalışma alanlarının dışında, konferans salonu, 2 eğitim salonu ve giriş katında çok amaçlı salonun mevcut olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından İMO Hatay Şubesi hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi ve binanın yapımına emeği geçenlere şilt sunuldu.

Açılış törenine Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve davetliler katıldı.

İmo Hatay Şubesinin Hizmet Binası Açıldı
İmo Hatay Şubesinin Hizmet Binası Açıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İmo Hatay Şubesinin Hizmet Binası Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Başakşehir'in Devler Ligi'ndeki kritik maçı başladı! Canlı anlatım Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul'daki koronavirüs vakalarının artışı haritaya yansıdı! Kırmızılık herkesi korkuttu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı