İmzalar Çocuklar İçin Atıldı - Son Dakika

İmzalar Çocuklar İçin Atıldı

18.01.2012 15:00
İmzalar Çocuklar İçin Atıldı, System.String[]

Uluslararası "Çocuklar Dünyanın Direkleridir Kongresi" nedeniyle Bursa'da bulunan Bosnalı heyet, kongreye verdiği destekten ve misafirperverliklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti.

Uluslararası "Çocuklar Dünyanın Direkleridir Kongresi" nedeniyle Bursa'da bulunan Bosnalı heyet, kongreye verdiği destekten ve misafirperverliklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti.

Altepe, Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş'de

(BURULAŞ) gerçekleştirilen görüşmede, Bosnalı çocuklarla ilgili çalışmalarda destek sağlamak amacıyla hazırlanan işbirliği anlaşması imzaladı.

Altepe, ziyarette yaptığı konuşmada, kongre sayesinde dostlukların pekiştirildiğini belirterek, Bursa'dan dünyaya çocuklar aracılığıyla kardeşlik mesajları verildiğini söyledi. Avrupa'da Müslüman bir ülkenin bulunmasının sevincini yaşadıklarını kaydeden Altepe, "Türkiye ile Balkanlar arasında Bursa ve Büyükşehir Belediyesi olarak köprü görevi görüyoruz. Bu dostluk doğal bir şekilde gelişti, bundan da çok mutluyuz. Oradaki kardeşlerimizin, dostlarımızın yanında olmamız çok önemli" dedi.

Bosna'da 20 yıldır savaşın acısının yaşandığını dile getiren Altepe, Bosna'nın, 20 yıldır Türkiye ve Bursa'nın gündeminde önemli bir yer aldığını vurguladı.

"Savaşın izlerinin silinmesini amaçlıyoruz" diyen Altepe, "Bu nedenle orada sürekli etkinlikler düzenliyoruz. Bu bize yük gelmiyor. Elimizden geldiğince keyifle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Altepe, kongrenin önemine işaret ederek, "Çocuklarımız göz bebeğimizdir. Büyüklerin en hassas noktası olan çocukların mutluluğunu önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

Çocuklar Dünyanın Direkleridir Derneği Başkanı Prof. Fatima Hukic ise ilki 2000 yılında Bosna'da yapılan kongrenin bu yıl Bursa'da gerçekleştirilmesinin anlamlı olduğunu ifade ederek, desteklerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti.

Hukic, Bosna Hersek'ten gelen çocukların ilk kez yurt dışına çıktığını belirterek, çocuklarla ilgili çalışmalarda destek sağlamak amacıyla Başkan Altepe ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını sözlerine ekledi.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İmzalar Çocuklar İçin Atıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Juventus, deplasmanda Dinamo Kiev'i 2-0 yendi Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı DSÖ, sivrisineklerden bulaşan yeni tehdidi duyurdu: 9 ayda 76 kişi öldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı