"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki - Son Dakika

"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

21.11.2020 15:49

Katıldığı bir programda "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden cevap geldi.

Oyuncu ve şarkıcı Öykü Gürman Bloomberg HT'de yayınlanan Aslı Safak'la İşin Aslı programına konuk oldu. Anne ve babasının birbirinden farklı olduğunu söyleyen Gürman, babasının ateist olduğunu söyledi.

"İNANÇSIZLIK EGOİZM VE BENCİLLİK GETİRİR"

Öykü Gürman, Aslı Şafak'ın "Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?" sorusuna "Babam ateistti" cevabını verirken, sonrasında söylediği sözlerle tartışma yarattı. Gürman, merhamet ve vicdandan başka hiçbir şey için yaşamayacağının altını çizerek, şöyle devam etti: "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi."

"BABAM BENİ KENDİNE GÖRE SEVDİ"

Açıklamalarına devam eden oyuncunun Aslı Şafak'ın "Babanız tarafından sevildiniz mi" sorusundan sonra gözleri doldu. Konuşmakta güçlük çeken Öykü Gürman "Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz. Ayrılık burada başlar" ifadelerini kullandı.

ATEİZM DERNEĞİ'NDEN TEPKİ GELDİ

Öykü Gürman'ın inançsızlık hakkındaki söylemlerinden sonra Ateizm Derneği'nden cevap geldi. Derneğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Son dönemde giyimi ve yaşam tarzıyla seküler yaşamın tüm nimetlerinden faydalanan birtakım insanların sıklıkla başvurduğu bir yöntem de, kökten dincilerden beklenen bir açıklama yaparak gündeme gelmek oldu. Tek amaç kaşe bedellerini yükseltmek olsa gerek..." denildi.

'İnançsız insan vicdanlı değildir' diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki
 İnançsız insan vicdanlı değildir diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

Son Dakika Magazin 'İnançsız insan vicdanlı değildir' diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (2)

Son Dakika

HDP önünde bekleyen aileler yüzlerine tükürüldüğü iddiasıyla binaya girmek istedi Trenin ucu bucağı görünmüyor! Ermenilerden ele geçirilen tank ve toplar Bakü'ye götürüldü Ankara'da ilk gol geldi! Fenerbahçe nefis bir golle öne geçti Eski Dubai Prensesi Haya'dan yasak aşkına 1.2 milyon sterlinlik sus payı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararını açıkladı: Kongreleri erteliyoruz O Ses Türkiye'nin sevilen yarışmacısı ses tellerinden ameliyat oldu Bakanlık'tan vatandaşa kritik uyarı: Kredi kartı aidatı iadesi yaptığını iddia eden sosyal medya hesaplarına inanmayın Fuhuş için kurulan gizli geçitleriyle nam salan bölgenin kaderi değişiyor