Son Dakika Haberleri: İnceğiz Kanyonu Turizme Kazandırılacak

İnceğiz Kanyonu Turizme Kazandırılacak

4 yıl önce

Denizli'nin Kale İlçesi'ne bağlı İnceğiz Köyü'nde bulunan İnceğiz Arapapıştı Kanyonu'nun turizme kazandırılması için Kale Belediyesi çalışma başlattı.

İnceğiz Kanyonu Turizme Kazandırılacak, System.String[]
Denizli'nin  Kale İlçesi'ne bağlı İnceğiz Köyü'nde bulunan İnceğiz Arapapıştı Kanyonu'nun turizme kazandırılması için Kale Belediyesi çalışma başlattı. Belediye Başkanı  MHP'li  İsmail Yarımca,  Denizli, Aydın ve  Muğla'dan kanyonu gezmeye gelen gruplara rehberlik yaparken, tanıtımı için de proje hazırlıyor.Kale'ye 45 kilometre uzaklıkta bulunan  Denizli, Aydın ve  Muğla il sınırındaki Kemer Barajı'nı besleyen akarsuların aşındırmasıyla oluşan İnceğiz Arapapıştı Kanyonu'nun turizme kazandırılması için Kale Belediyesi harekete geçti. Kale Belediye Başkanı  İsmail Yarımca, kanyonun turizme kazandırılması için proje hazırlayacaklarını kaydetti.  Yarımca, her hafta sonu küçük doğa gruplarının kanyon ziyaretlerine kendisi de katılarak bölgeyi tanıtıyor.Kanyonun turizme kazandırılması için mücadele verdiklerini belirten Başkan  Yarımca, "İnceğiz Arapapıştı Kanyonu maalesef tanıtım eksikliğinden dolayı yeteri kadar bilinmiyor. İnsanlar bu güzellikten mahrum kalıyor. Kanyonu ziyaret eden misafirlerimize, zaman buldukça kendim de refakat etmeye çalışıyorum.  Denizli'nin büyükşehir olmasından sonra ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıkta olan İnceğiz Köyü'ne ciddi anlamda desteklerimizi hazırlıyoruz. Yapacağımız proje ile ciddi anlamda çevre kalkınacak ve gelişecektir. Kale biberi, Kale pidesi, Kale baklavasından sonra kanyonumuzu da tanıtıp turizme kazandırmaya çalışacağız" dedi.İnceğiz Arapapıştı Kanyonu'nun  Denizli,  Muğla ve Aydın il sınırında bulunduğunu belirten  Yarımca, kanyonun doğa turizmi yönünden yabancı turistlerin de ilgisini çekeceğini dile getirdi. - Denizli

Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü Kahramanmaraş'ta Çocuk Gelin 18 Yaşındaki Eşini Öldürdü!
Samsun'da İki Grup Arasındaki Tartışma Katliamla Bitti: 4 Ölü, 1 Yaralı