Son Dakika Haberleri: İncirlik'te Tank Avcısı A10 Uçağı Hareketliliği

İncirlik'te Tank Avcısı A10 Uçağı Hareketliliği

8 gün önce

Adana'daki İncirlik Üssü'nde, ABD Hava Kuvvetleri'nin DEAŞ'a karşı kullandığı zırhlı araçların imhasında kullanılan A10 tipi savaş uçaklarının hava trafiği dikkat çekti.

ABD-Türk Ortak Savunma tesisi olan  Adana'daki  İncirlik Üssü'nde, ABD Hava Kuvvetleri'nin DEAŞ'a karşı kullandığı zırhlı araçların imhasında kullanılan A10 tipi savaş uçaklarının hava trafiği dikkat çekti.

TANKLARIN İMHASINDA KULLANILIYOR

Üste farklı ülkelere ait savaş uçakları peş peşe kalkış yaparken, bu uçaklara havada yakıt ikmali yapan tanker uçakları da ardından havalandı. Bu arada düşük irtifada uçabilen ABD'nin A10 tipi savaş uçakları da sabah saatlerinde kalktıkları üsse geri döndü. A10'lar tankların imhasında kullanılıyor.

ALMAN UÇAKLARI UÇUŞA DEVAM EDİYOR

Almanya'nın  İncirlik Üssü'ndeki 250 kadar askeri, 6 Tornado tipi keşif uçağı, 1 yakıt ikmal uçağı ve yüksek teknolojiden oluşan komuta merkezi konteynerlerini taşıma hazırlığı ise devam ediyor.

EKİMDE ÜRDÜN'DEKİ ÜSTTEN UÇACAKLAR

Almanların  İncirlik'ten,  Ürdün'deki El Azrak Üssü'ne taşınma takvimi netleşti. Uçakların haziran ayı sonuna kadar DEAŞ'la mücadelede aktif olarak  İncirlik'te kullanılacağı, daha sonra  Ürdün'deki üsse taşınmalarının ardından burada da ekim ayında uçuşlara başlanacağı açıklandı.AVM'ye Bıçakla Girmek İsteyen Adanalı Terör Saçtı Adana'da 24 Saatte Aynı Yerde 3 Kişi Boğuldu
Fırtına Obüsleri Afrin'de Bulunan PKK/YPG Mevzilerini Vurdu Suudi Arabistan, Katar'a Kapıları Kapattı: Şartlarımız Tartışmaya Açık Değil