İncirlik Üssü'nde Çalışan California'lı Uçak Teknisyeni Kern Müslüman Oldu - Son Dakika

İncirlik Üssü'nde Çalışan California'lı Uçak Teknisyeni Kern Müslüman Oldu

03.01.2012 15:20
İncirlik Üssü'nde Çalışan California'lı Uçak Teknisyeni Kern Müslüman Oldu, System.String[]

İncirlik Hava Üssünde uçak teknisyeni olarak görev yapan Peter Michael Kern (25) İslam dinini kabul ederek Müslüman oldu.

İncirlik Hava Üssünde uçak teknisyeni olarak görev yapan Peter Michael Kern (25) İslam dinini kabul ederek Müslüman oldu.

Müftülükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Sarıçam Müftülüğünde düzenlenen törende Kern, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Kern, annesinin Yahudi, babasının Hristiyan olduğunu, bugüne kadar kendisinin de Katolik Hristiyan olarak yaşamını sürdürdüğünü belirtti. 6 ay önce görev nedeniyle Türkiye'ye geldiğini ve Ayşecan Kıyıcı ile tanıştığını anlatan Kern, "Kıyıcı'nın ailesinin İslami yaşam tarzından etkilendim. İslamiyet hakkında araştırmalara başlayıp Kur'an-ı Kerim'i İngilizce mealinden okumaya başladım. Daha sonra da Müslüman olmaya karar verdim" ifadelerini kullandı.

Sarıçam İlçe Müftüsü Murat Demir, İslamı seçen Ali'ye, İslam dini hakkında özet bilgiler verdi.

Demir, İslam'ın, kelime olarak barış ve esenlik anlamına geldiğini vurgulayarak, İslam dininin bir barış, kardeşlik ve yardımlaşma dini olduğunu ifade etti.

Ali ismini aldığını belirten Kern, İslamiyetin uygulamalarının kendisini çok mutlu ettiğini ve ibadetin huzur verdiğini kaydetti. İslam dinini seçerek gerçek mutluluğa ulaştığını ifade eden Kern, "Batıda İslam hakkındaki gerçeklerin tam tersine anlatılmaktadır. Bir hoca olarak sizlerden İslam hakkında aldığım bu doğru bilgiler, benim için çok önemlidir" yorumunu yaptı.

Törene Sarıçam İlçe Vaizi Sümeyra Budak, İncirlik Kur'an Kursu Öğreticisi Şulenur Atabay da katıldı.

- ADANA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İncirlik Üssü'nde Çalışan California'lı Uçak Teknisyeni Kern Müslüman Oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü katliamın görüntüleri ortaya çıktı 15:37 Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü katliamın görüntüleri ortaya çıktı Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı 15:09 Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi 14:34 Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi
Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın 13:55 Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada 13:26 Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu
Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi
Advertisement