Son Dakika Haberleri: Suriye Operasyonun Ardından Sessizliğe Gömülen İncirlik'te Dikkat Çeken Detay

Suriye Operasyonun Ardından Sessizliğe Gömülen İncirlik'te Dikkat Çeken Detay

3 yıl önce

ABD'nin Şayrat Hava Üssü'nü vurmasının ardından, İncirlik Hava Üssü'nde sessizlik hakim. Ancak sürekli askeri araçlar üssü çevreleyen tel örgülerin güzergahında devriye geziyor.

ABD'nin Doğu Akdeniz'de konuşlu USS Porter ve USS Ross destroyerlerinden ateşlenen 59 Tomahawk füzesi ile Suriye'nin Şayrat Hava Üssü'nü vurması üzerine, gözler Adana'daki İncirlik Hava Üssü'ne çevrildi.

RUTİN UÇUŞLAR DIŞINDA HAREKETLİLİK GÖZLENMİYOR

Körfez Savaşı'nda aktif rol oynayan ve halen Suriye ve Irak'taki DEAŞ'a karşı oluşturulan koalisyon güçleri ABD, İngiltere, Almanya, Suudi Arabistan ve Katar'ın uçakları ile insansız hava araçları bulunan ABD -Türk Ortak Savunma tesisi olan İncirlik Üssü'nde, rutin uçuşlar dışında bir hareketlilik gözlenmiyor.


ASKERİ ARAÇLAR, ÜS ÇEVRESİNDE DEVRİYE GEZİYOR

ABD'nin saat 04.40'da gerçekleştirdiği saldırıdan sonra da İncirlik Üssü'nde herhangi bir hava trafiği yaşanmadı. Ancak sürekli askeri araçların üssü çevreleyen tel örgülerin güzergahında devriye gezmesi dikkat çekti.

Haber Yayın Tarihi : 07.04.2017 10:57 Kaynak: DHAŞarkıcı Yusuf Güney'den Kılıçdaroğlu'na: Önce Terörü Lanetleyin, Sonra Şiddeti Kınarsınız Game Of Thrones'ta Arya Stark'ın Bekaretini Kaybetme Sahnesi Tepki Çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz