İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı - Son Dakika

İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı

26.11.2012 14:31
İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı, System.String[]

İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından, Muharrem ayı nedeniyle aynı günde iki kez Aşure etkinliği düzenlendi.

İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından, Muharrem ayı nedeniyle aynı günde iki kez Aşure etkinliği düzenlendi.

Doğu Garajında 300 kişilik olarak hazırlanan aşureyi vatandaşlara ikram eden İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği yönetimi, aynı gün akşam saat 20.30'da da lokalde protokol üyelerine yönelik aşure ikram etti. Dağıtım öncesinde bir konuşma yapan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Mesut Erim, "Bizler Ertuğrulgazi Derneği Gençlik Komisyonu olarak, verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonra çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Unutturulmaya çalışılan örf, adet, gelenek ve görenek gibi bütün değerlerimize sahip çıkmak için buradayız. Unutmayacağız ve unutturmayacağız" dedi.

Geleneksel hale getirdikleri aşure etkinliğini gerçekleştirdiklerini belirten İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Cafer Atan, "Muharrem ayı, İslam dininde önemli aylardan bir tanesidir. Muharrem ayının 10. günü aşure günüdür. Aşure, birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşmanın arttığı bir gündür. Muharrem ayında önemli olaylar vuku bulmuş, bir Müslüman olarak bunları bilmek ve ders almak zorundayız. Hz. Ali'nin oğlu Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesi, nasıl olduğundan ziyade niçin ve neden, sonuçları, öncesini bilmek zorundayız. Aşure günü, yardımlaşma ve dayanışma örneklerinin sergilendiği bir geleneğimiz" dedi.

Derneğin yapmış olduğu aşure gününün birlik beraberliğin ve karşılıklı saygının, sevginin en büyük nişanesi olduğunu kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel ise, "Şu anda bulunduğumuz bina da Belediye ve Ertuğrulgazi Derneği'nin nasıl bir arada olduğunun göstergesidir" dedi.

Dernek lokalinde gerçekleştirilen programa, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli ve Yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Fahri İnkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Bahri Urgun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel, SP Belediye Meclis Üyesi Özgür Öztürk, Millet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Çil ve Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz ile dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. - BURSA

İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı
İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı
İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İnegöl'de 300 Kişiye Aşure Dağıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı İtalyan motosiklet yarışçısı Rossi, sevgilisinin doğum günü partisinde koronavirüs kaptı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı