İnegöl'de Engelli Çocuklar Tiyatro ile Buluştu - Son Dakika

İnegöl'de Engelli Çocuklar Tiyatro ile Buluştu

26.11.2012 16:00
İnegöl'de Engelli Çocuklar Tiyatro ile Buluştu, System.String[]

Bursa İnegöl Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayattan maksimum derecede faydalanması için sosyal projeler geliştiriyor.

Bursa İnegöl Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayattan maksimum derecede faydalanması için sosyal projeler geliştiriyor. Belediye en son engelli çocukları tiyatro ile buluşturdu. İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro gezisi kapsamında aileleri ile beraber yaklaşık 35 kişilik bir heyet Bursa da Yıldırım Kent Konseyi'nin engelliler için yapmış olduğu etkinliğe katıldı.

Vatandaşları bizzat kendisi Bursa'ya uğurlayan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş burada yaptığı konuşmada, engelli vatandaşları sosyal hayata dahil edebilmek için bu tür çalışmaları önemsediklerini ifade ederek, "İnegöl Belediyesi olarak tüm engelleri kaldırıp engelli vatandaşlarımızı sosyal hayatın içine alarak, hayatı onlar için daha kolay ve huzurlu hale getirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Engelli çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Aktaş şöyle konuştu: "4 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde de inşallah ortak olarak bir organizasyon programımız var. Bu günü, gerek Zihinsel Engelliler Derneğinin, gerekse de engellilerle alakalı okulumuzla beraber hep birlikte icra edeceğiz. Bu akşam buraya gelen bu çağrımıza cevap veren ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun ailelerin gönderilmesi ile alakalı bu akşam Engelliler Okul müdürümüzde bizimle beraber oldu. Ben vatandaşlarımıza hayırlı yolculuk diliyor, inşallah hoşça bir vakit geçirmelerini temenni ediyorum."

Dost Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu tarafından organize edilen, Ercan Kılıç'ın yazıp yönettiği "Engel bedende" isimli tiyatro oyununu Bursa Barış Manço Kültür Merkezinde izleme fırsatı bulan engelli çocuklar ve aileleri keyifli saatler geçirdiklerini belirterek İnegöl Belediyesine ve Başkan Aktaş'a teşekkür etti.

İnegöl'de Engelli Çocuklar Tiyatro ile Buluştu
İnegöl'de Engelli Çocuklar Tiyatro ile Buluştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel İnegöl'de Engelli Çocuklar Tiyatro ile Buluştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış