Son Dakika Haberleri: İngiliz Gazetesinin Yorumu: ABD için Felaket Olur, Batı Türkiye'yi Kaybetmeyi Göze Alamaz

İngiliz Gazetesinin Yorumu: ABD için Felaket Olur, Batı Türkiye'yi Kaybetmeyi Göze Alamaz

11 ay önce

Guardian, Türkiye'nin Suriye'deki terör örgütlerinden duyduğu kaygıya atıfta bulundu, bu kaygının ABD için "bir felaket" olacağını yazdı ve ekledi: Batı, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz.

İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesi, Türkiye'nin Afrin operasyonuna (Zeytin Dalı Harekatı) ilişkin yayımladığı makalede, Türkiye'nin Suriye'deki terör örgütlerinden duyduğu kaygıya atıfta bulunulan yazıda, bu kaygının ABD için 'bir felaket' anlamına gelebileceğini yazdı.

"BATI ANKARA'NIN DİPLOMATİK DESTEĞİNİ GÖZE ALAMAZ"

The Guardian, "Suriye'de oyunun sonuna yaklaşılırken, Ankara'nın Rusya eliyle sağlanan barış sürecinde önemli bir denge unsuru olarak yer alması nedeniyle, Batı ülkeleri Ankara'nın diplomatik desteğini kaybetmeyi göze alamaz" yorumunda bulundu.

"ABD İÇİN FELAKET OLUR"

Diplomasi editörü Patrick Wintour imzalı makalede, Türkiye'nin yaşadığı kaygının Türkiye'yi Şam yönetimi ve Rusya ile bir anlaşma yapmasına neden olabileceği ifade edildi.

"Bu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Suriye'den Esad yönetimi ve İranlı milislerin tamamen ülkeyi terk etmesine yönelik bir hafta önceki dış politika konuşmasının ardından, ABD için bir felaket anlamına gelir. İngiliz Dışişleri'nin de etkisinin bulunduğu bu konuşma bir nevi dönüm noktasıydı ve Avrupa'da değer görmedi. Daha önce Trump'ın Suriye politikası DEAŞ'ın yok edilmesi ve ulus inşa edilmesine yönelik konuşmalardan kaçınmaktı" ifadesi kullanıldı.

"TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ OLMADAN ZOR"

İngiliz gazetesi, Batı ülkelerinin Suriye'deki politikalarının 7 yıldır devam eden iç savaş Suriye muhalefetinin uzun süreli destekçisi Türkiye'nin desteği olmadan gerçekleşmesi zor bir hâl aldığını yazdı.
Vatani Görevini Yapan Asker, Nöbet Tuttuğu Kulübede Ölü Bulundu Hak- İş Genel Başkanı Arslan: 2 Bin TL Asgari Ücret Yeterli Değil

Son Dakika! SGK, Prim Borçlularına Yeniden Taksit İmkanı Tanıdı