Son Dakika Haberleri: İngiliz basını Mursi'ye 20 dakika boyunca müdahale edilmediğini iddia etti

İngiliz basını Mursi'ye 20 dakika boyunca müdahale edilmediğini iddia etti

26 gün önce

İngiliz Independent gazetesi, Mısır güvenlik güçlerinin mahkeme salonunda fenalaşan eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale etmediklerini iddia etti.

Mısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesinin ardından konu ile ilgili tartışmalar devam ediyor. İngiliz İndependent'ın haberine göre, Mursi mahkeme salonunda baygınlık geçirdikten sonra, arkadaşlarının yardım çağrılarına rağmen 20 dakikadan fazla uzun bir süre müdahale yapılmadan yerde bekletilerek ölüme terk edildiği iddia edildi.

"20 DAKİKA BOYUNCA YERDE BEKLETİLDİ"

Babası ve kardeşi Mursi ile birlikte yargılanan Abdullah el Haddad, tanıkların kendisine Mursi yere düştükten sonra 20 dakika kadar kimsenin hiç bir şey yapmadığını söylediğini aktardı.

Haddad, "Düşüşünü ilk fark edenler diğer mahkumlardı ve bağırmaya başladılar. Hekimlerden bazıları, gardiyanlardan ona ilk yardım uygulayabilmek için izin istediyse de 20 dakikada fazla bir süre müdahale yapılmadan yerde bekletildi. Onu ihmal etmeleri kasıtlıydı. Gardiyanların, tutukluların bağırmasından sonra yaptıkları ilk şey, aile üyelerini mahkemeden çıkartmaktı" dedi.

"KİMSE MÜDAHALE ETMEDİ"

İsmini açıklamak istemeyen bir aktivistin aktardığına göre, "Mursi konuşmayı kestikten sonra bilincini yitirdi ve kafesin içerisindekiler yaklaşık 10 dakika boyunca onun yardıma ihtiyacı olduğunu bağırarak kafesi yumrukladılar."

İngiliz basını Mursi'ye 20 dakika boyunca müdahale edilmediğini iddia etti
Haber Yayın Tarihi: 19.06.2019 10:50 Kaynak: İHAOyuncu İrem Sak'ın iç çamaşırsız fotoğrafına yorum ve beğeni yağdı 1 doların sırrı ilk kez Zonguldak'ta çözüldü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Suç duyurusunda bulunacağım