İngiliz Hasta Filmi - Son Dakika

İngiliz Hasta Filmi

08.07.2011 16:39
İngiliz Hasta Filmi, System.String[]

İngiliz Hasta filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. İngiliz Hasta filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Michael Ondaatje'nin yayımlandığında büyük ilgi toplayan romanı 'İngiliz Hasta', bütün dünyada en çok satan kitaplardan birisi olmayı başarmıştı. Washington Post'un 'Duman ve aynaların şiiri' olarak tanımladığı 'İngiliz Hasta'nın versiyonu da uyarlandığı eser kadar ilgi topluyor.. film, bizlere İkinci Dünya savaşı sırasında gelişen bir aşk öyküsünü anlatıyor.. Yüzü ve tüm vücüdu yanmış bir şekilde bulunan bir hastayla (Ralph Fiennes) O'nun bakımını üstlenen Kanadalı hemşirenin (Juliette Binoche) ilişkisine tanıklık ederken, aslında hem İngiliz hasta'nın, hem de hemşirenin geçmişlerini izliyoruz. Anthony Minghella'nın 'Aşkta Sınır Yoktur' sloganıyla vizyona giren 9 Oscar'lı ve bir Sezar ödüllü filmi, aynı zamanda bizlere bulanık bir İkinci Dünya Savaşı tablosu da çiziyor. Birçok eleştirmen tarafından 'Arabistan'lı Lawrence'la karşılaştırılan bu epik film, özellikle aşk öykülerinden ve geçmişin destansı filmlerinden hoşlananlara öneriliyor..

Yönetmen: Anthony Minghella

Senaryo: Anthony Minghella, Michael Ondaatje

Oyuncular: Naveen Andrews, Kristin Scott Thomas, Willem Dafoe, Juliette Binoche, Ralph Fiennes

Filmin Türü: Drama, Savaş,

Orijinal Adı: The English Patient

Yapımcı Firma: Miramax Films

Yapım Yılı: 1996

Yapım Ülkesi: ABD

Orijinal Dili: İngilizce, Almanca, İtalyanca, Arapça

Filmin Süresi: 162 dk.

İngiliz Hasta Filmi

Son Dakika Güncel İngiliz Hasta Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi