İngiliz Hive Energy Adıyaman'da Güneş Parkı Kurdu - Son Dakika

İngiliz Hive Energy Adıyaman'da Güneş Parkı Kurdu

25.04.2018 09:21
İngiliz Hive Energy Adıyaman'da Güneş Parkı Kurdu, System.String[]

Hive Energy şirketinin Türkiye Genel Müdürü Tolga Metin, güneş enerjisi sayesinde üretilen elektrik oranından memnun olduklarını ve İngiliz Ticaret Odası desteği ile projeyi hem İran hem de Türkiye'de büyütmek istediklerini bildirdi.

Hive Energy şirketinin Türkiye Genel Müdürü Tolga Metin, güneş enerjisi sayesinde üretilen elektrik oranından memnun olduklarını ve İngiliz Ticaret Odası desteği ile projeyi hem İran hem de Türkiye'de büyütmek istediklerini bildirdi.

İngiltere Birleşik Krallık'ta güneş parkı projelerindeki uzmanlığı ile tanınan Hive Energy, güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapıyor.

Hive Energy şirketinin Türkiye Genel Müdürü Tolga Metin, 2015 yılında Ankara'da ofis açtıklarını ve hızla büyüdüklerini, Hive Energy'in Türkiye'deki ilk yatırımının Adıyaman Güneş Parkı olduğunu belirtti. Hive Energ projeleri ile Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi ve bölge halkına faydalı olmayı hedefliyor.

Günde 7,2 saate ulaşan yıllık ortalama güneşlenme süresi, coğrafi ve politik avantajları, güneş enerjisi üretimi ile Türkiye'yi en ideal ülke konumuna getiren projeye yönelik Metin, bu oranın ülkenin tükettiği tüm elektriği karşılamaya yeteceğini gösterdiğini, bu doğrultuda, 11 milyon dolarlık doğrudan yabancı yatırım olarak kurdukları Adıyaman Güneş Parkı projeleri ile elektrik üretimine başladıklarını, 10 megavat kurulu güce sahip tesis ile bin 300 apartmanın yıllık enerji tüketimine eş güneş elektriği üreteceklerini belirtti.

Şubat ayında elektrik üretimine başlayan tesisin üretiminin yaklaşık 18 milyon kilovatsaat seviyesinde olduğunu vurgulayan Metin, temiz ve çevre dostu bir üretim olacağını, üretilen yeşil enerji aynı zamanda karbondioksit salımını yılda 10 bin 800 ton azaltacağını ve kısa vadede inşaat sürecinde 40 kişiye istihdam yarattıklarını kaydetti.

Projenin Türkiye ekonomisine yararına değinen Metin, "Söz konusu proje, Türkiye'nin ekonomik büyümesine olumlu etkisi olacak iyi örneklerden biri. Bu anlayışla hem Türkiye hem de komşu ülkelerde yatırımlarımız devam edecek." ifadesine yer verdi.

Son Dakika Ekonomi İngiliz Hive Energy Adıyaman'da Güneş Parkı Kurdu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin 18:43 Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin "Yüzde 45 oyumuz var" çıkışına yanıt: Haydi ne bekliyorsun, hemen seçim Gözü dönmüş sapık, evine girdiği 78 yaşındaki kadına tecavüz etti 17:45 Gözü dönmüş sapık, evine girdiği 78 yaşındaki kadına tecavüz etti Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok
Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu 17:16 Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu Son Dakika: Şampiyonlar Ligi maçları artık Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de 17:05 Son Dakika: Şampiyonlar Ligi maçları artık Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var 15:57 AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var
'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı 15:29 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı Vinçten düşen Burak, 400 TL için canından olmuş! Ekmeğinin peşindeydi 14:46 Vinçten düşen Burak, 400 TL için canından olmuş! Ekmeğinin peşindeydi
Advertisement