İngiliz Ordusunda "Sosyal Medya Tugayı" Kurulacak - Son Dakika

İngiliz Ordusunda "Sosyal Medya Tugayı" Kurulacak

01.02.2015 01:12
İngiliz Ordusunda "Sosyal Medya Tugayı" Kurulacak

İngiliz ordusunda sosyal medyayı kullanarak psikolojik operasyonlar yapabilecek yeni bir askeri birlik oluşturacak.

İngiliz ordusunda kurulacak yeni askeri birlikte tüm askerlerin sosyal medya uzmanı olacağı bildirildi.

İngiltere Genelkurmay Başkanı Sir Nick Carter, yeni askeri birlikle operasyonlarda daha "zekice" hareket etmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Başkent Londra'nın batısındaki Berkshire bölgesindeki Hermitage köyünde bulunacak 77. Tugay, nisan ayında resmen görevine başlayacak. Tugayda hem askerler hem de yedek askerler bulunacak.

Tugayla, "bilgi çağında hem düşmanların propagandalarına yanıt verilmesi hem de savaş bölgesinde halkın İngiliz ordusuna destek vermesi" amaçlanıyor. Tugayda görevli bütün askerler Twitter ve Facebook gibi sosyal medya ağlarını kullanarak savaş zamanı halk üzerinde psikolojik operasyonlar yapmakta uzman olacak.

Yeni tugayın oluşturulmasına İkinci Dünya Savaşı'nda Burma'da savaşan Çindit gerillaları esin kaynağı oldu. Gerillalar, savaş sırasında Kuzey Burma ormanlarında kendilerinden daha güçlü Japon güçlerini iletişim ağlarını hedef alarak önemli kayıplara uğrat­mıştı. - London, City of

Londra'da gaz patlaması nedeniyle bina çöktü: 1 ölü, 3 yaralı Londra'da gaz patlaması nedeniyle bina çöktü: 1 ölü, 3 yaralı Londra'nın güneyinde bir evde patlama oldu Londra'nın güneyinde bir evde patlama oldu İngiltere'de su borusu patladı, sokaklar göle döndü İngiltere'de su borusu patladı, sokaklar göle döndü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İngiliz Ordusunda 'Sosyal Medya Tugayı' Kurulacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement