Son Dakika Haberleri: Thomas Cook'un iflasının ardından İngiliz turistler için görevlendirilen uçaklar Dalaman Havalimanına geldi

Thomas Cook'un iflasının ardından İngiliz turistler için görevlendirilen uçaklar Dalaman Havalimanına geldi

2 ay önce

İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflasının açıklanmasının ardından, Muğla'nın bazı ilçelerinde tatillerini yapan İngiliz turistlerin ülkelerine dönmesi için İngiliz Sivil Havacılık Kurumunca görevlendirilen 12 uçak Dalaman Havalimanına geldi.

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflasının açıklanmasının ardından, Muğla'nın bazı ilçelerinde tatillerini yapan İngiliz turistlerin ülkelerine dönmesi için İngiliz Sivil Havacılık Kurumunca görevlendirilen 12 uçak Dalaman Havalimanına geldi.

İNGİLİZ TURİSTLER SİVİL HAVACILIK BÖLÜMÜNE YÖNLENDİRİLDİ

Sabah saatlerinden itibaren ülkelerine dönmek için bekleyen İngiliz turistler nedeniyle yoğunluk oluşan Dalaman Havalimanında, yolcular sivil havacılık bölümüne yönlendiriliyor.

Burada İngiltere'den gelen yetkililer tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılan turistler, daha sonra uçuş işlemlerini gerçekleştiriyor. Pasaport işlemleri tamamlananlar ise tahsis edilen uçaklara yönlendiriliyor.

3 BİN İNGİLİZ GİDECEK

Gün içinde yaklaşık bin turistin ülkesine döndüğü, gelen uçaklarla sabah saatlerine kadar 3 bin İngilizin ülkesine gideceği öğrenildi.

THOMAS COOK TİCARİ FAALİYETLERİNE SON VERDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu, dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ticari faaliyetlerine son verildiğini açıklamış, gelişmenin ardından Türkiye'nin de arasında bulunduğu birçok ülkeden 150 bini aşkın İngiliz vatandaşının geri getirilmesi için operasyon başlatılmıştı.

İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook finansal sorunlar nedeniyle iflasın eşiğine geldi

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'dan iflas alarmı veren Thomas Cook'a ilişkin açıklama

Haber Yayın Tarihi: 24.09.2019 12:18 Kaynak: AATecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap Ümit Milli Takımımız, Andorra'ya 2-0 yenildi!