İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü - Son Dakika

İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

04.05.2021 23:41
İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü, System.String[]

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 ülkeleri Dışişleri Bakanları Toplantısı için başkent Londra'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile görüştü.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 ülkeleri Dışişleri Bakanları Toplantısı için başkent Londra'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile görüştü.

İngiltere'nin ev sahipliğini yaptığı G7 Ülkeleri Dışişleri Bakanlığı Toplantısı için başkent Londra'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Başbakanlık Ofisi'nde bir araya geldi. Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, görüşmede Johnson ve Blinken'ın pandemiyi sona erdirmek için Covid-19 aşılarının küresel olarak piyasa sürülmesi yönünde anlaştığı belirtildi.

Açıklamada, ikilinin, "küresel aşılamanın korona virüs salgınının üstesinden gelmek için bir anahtar olduğunu" ve "uluslararası üretim kapasitesini artırma çabalarında G7 ülkelerinin beraber çalışmasının" önemini vurguladığı aktarıldı.

Görüşmede, Johnson ve Blinken'ın Birleşik Krallık ile ABD dış politikası arasındaki yakın uyumu ele aldıkları belirtilirken, ayrıca ikilinin Afganistan, İran ve Çin de dahil olmak üzere bir dizi dış politika meselelerini de tartıştıkları ifade edildi.

(Aylin Karadeniz/ İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü - Son Dakika


Son Dakika

Şef Mehmet Yalçınkaya'nın kızı Sude Yalçınkaya, bikinili pozuyla sosyal medyayı salladı Şef Mehmet Yalçınkaya'nın kızı Sude Yalçınkaya, bikinili pozuyla sosyal medyayı salladı Jahrein ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitch yayınının tarihi öğrenildi Jahrein ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitch yayınının tarihi öğrenildi Fatih Terim'den soyunma odasında veda gibi konuşma: Teşekkür ederim, hepiniz hakkınızı helal edin Fatih Terim'den soyunma odasında veda gibi konuşma: Teşekkür ederim, hepiniz hakkınızı helal edin Filistin'e destek olan Bella Hadid'e, İsrail adeta savaş açtı Filistin'e destek olan Bella Hadid'e, İsrail adeta savaş açtı Tecavüz iftirasıyla diş hekimi linç edilmişti! Klinikteki görüntüler ortaya çıktı Tecavüz iftirasıyla diş hekimi linç edilmişti! Klinikteki görüntüler ortaya çıktı Cenazeye katılmak istedi, ölümden döndü! Cenazeye katılmak istedi, ölümden döndü! Şeyma Subaşı aşka geldi! Mısırlı milyarder sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğrafını paylaştı Şeyma Subaşı aşka geldi! Mısırlı milyarder sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğrafını paylaştı Yasağın kalktığı ilk günde yine aynı görüntüler! Borçlarını ödemek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu Yasağın kalktığı ilk günde yine aynı görüntüler! Borçlarını ödemek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu
Advertisement