Son Dakika Haberleri: İngiltere'de 4 Camiye Gece Yarısı Saldırı Düzenlendi

İngiltere'de 4 Camiye Gece Yarısı Saldırı Düzenlendi

2 ay önce

İngiltere'nin Birmingham şehrinde 4 camiye gece saatlerinde balyozla saldırı düzenlendi. Terörle mücadele ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

İngiltere'nin Birmingham şehrinde dün gece 4 ayrı camiye balyozla saldırı düzenlendi. Saldırganlar camilerin pencere ve kapılarını balyoz ile parçaladı. Terörle mücadele polisleri saldırganların yakalanması için çalışma başlatırken saldırının önümüzdeki Cuma için bir mesaj olma ihtimaline karşı polis ülke genelinde cuma namazı vakti güvenlik önlemlerini artıracak.

Polisten yapılan açıklamaya göre, bir şahsın saat 02.32'de kentteki bir caminin camlarını balyozla kırdığına dair ihbar alındı. Yaklaşık 42 dakika sonra da başka bir caminin benzer bir saldırıya uğradığı bildirildi.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENİYOR

Bunun üzerine kentteki diğer camileri gezen polis, 2 ayrı ibaret yerinin daha saldırıya benzer uğradığını belirledi.

Saldırıların birbirleriyle bağlantılı olduğuna inanıldığını açıklayan polis, olay yerlerinde delillerin toplandığını ve güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiğini bildirdi.

TERÖRLE MÜCADELE EKİBİ DE SORUŞTURMAYA DAHİL OLDU

Polis Şefi Dave Thompson, yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'daki saldırının ardından bölgedeki cami, kilise ve diğer ibadet yerlerine destek vermek için ilgili mekanların cemaatleriyle yakın bir şekilde çalıştıklarını belirterek, "Bunun gibi zor zamanlarda, toplumlarımızda uyumsuzluk, belirsizlik ve korku çıkarmaya çalışanlara karşı herkesin bir araya gelmesi son derece önemlidir." dedi.

Saldırıların nedeninin şu anda bilinmediğini kaydeden Thompson, "Söyleyebileceğim şey, polis ve Terörle Mücadele Biriminin, kimin sorumlu olduğunu bulmak için yan yana çalıştıkları" şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi : 21.03.2019 02:40 

YORUMLAR


Metrobüste, Kadını Taciz Edip Cinsel Organını Dışarı Çıkaran Sapığın İfadesi Ortaya Çıktı CHP'nin Uyuşturucuyla Mücadele Önerisi, AK Parti'nin Oylarıyla Reddedildi Cinsel İstismar Olayıyla Sarsılan Küçükçekmece'den Mide Bulandıran Bir Haber Daha Geldi!