İngiltere'de aşı sıralaması belirlendi! Yaş engeline takılan Kraliçe Elizabeth, ikinci öncelik grubunda - Son Dakika

İngiltere'de aşı sıralaması belirlendi! Yaş engeline takılan Kraliçe Elizabeth, ikinci öncelik grubunda

12.11.2020 09:35

İngiltere'de uygulanmaya hazır olduğu taktirde koronavirüs aşısında kimlere öncelik verileceği ile ilgili bir çalışma yapıldı. Düzenlemeye göre Kraliyet Ailesi'ne herhangi bir öncelik verilmedi. Hatta Kraliçe 2. Elizabeth, 80 yaş ve üstünün yer aldığı ikinci öncelik grubunda yer aldı.

Koronavirüs kabusu tüm dünyada sürerken, aşı kadar önemli bir diğer konu da aşının dağıtımı ve öncelik sırası. Aşı önceliği konusunda listeleme yapan ülkelerden biri de ikinci dalganın pençesinde olan İngiltere. Ülkedeki aşı planlamasına göre, siyasi hiyerarşi dağıtımda öncelikli olmayacak.

KRALİÇE YAŞINDAN DOLAYI İKİNCİ ÖNCELİKLİ GRUPTA

Kraliçe 2. Elizabeth başta olmak üzere İngiliz Kraliyet Ailesi üyelerinin tümüne, korona aşısında ayrıcalık sağlanmayacak. Aşıda ilk önceliğin, bakımevleri sakinleri ile burada çalışanlara verilmesi planlanıyor. 94 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth de, ikinci önceliklilerin yer aldığı 80 yaş ve üstü grupta bulunuyor. Öte yandan Kraliçe, pandeminin başından beri geçtiğimiz günlerde ilk kez maskeyle görüntülendi.

İngiltere'de aşı sıralaması belirlendi! Yaş engeline takılan Kraliçe Elizabeth, ikinci öncelik grubunda

İNGİLİZLER AŞIYA ERİŞEBİLECEKLERİNDEN ENDİŞELİ

Prens Charles, öncelik sıralamasında 4'üncü, Başbakan Boris Johnson 9'uncu, Prens William ise 11'inci sırada yer alıyor. Öte yandan İngilizler, aşı bulunsa dahi kendilerine yetecek doz kalmayacağından korkuyor. Öyle ki büyük şirketlerin, personellerini işe geri döndürmek için doğrudan üreticiden aşılan alacağı ve bu yüzden aşı sayısına sınırlama geleceğinden endişe ediliyor.

SON ALTI AYIN EN YÜKSEK GÜNLÜK ÖLÜ SAYISINA ULAŞILDI

Ancak Sağlık Bakanlığı şirketler dahil hiç kimseye özel muamele yapılmayacağına dair güvence verdi. Kısıtlama önlemlerinin yeniden devreye sokulduğu ülkede son 24 saatte 532 kişinin hayatını kaybetmesiyle, son 6 ayın en yüksek günlük ölü sayısına ulaşıldı. İngiltere, 1 milyon 233 bini aşkın vaka ile dünyada 8'inci sırada yer alıyor.

İngiltere'de aşı sıralaması belirlendi! Yaş engeline takılan Kraliçe Elizabeth, ikinci öncelik grubunda

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya İngiltere'de aşı sıralaması belirlendi! Yaş engeline takılan Kraliçe Elizabeth, ikinci öncelik grubunda - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
  • bdfg: aşı uygulamasında devletimiz umarım İngiltere'yi kıskandıracak şekilde adil, hakkaniyetli, şeffaf bir uygulamaya gider. Herkes istisna olmaksızın bu uygulamaya göre aşı olur, ve kimse kimsenin hakkını yemez. Hak yiyecek olanlar şimdiden söylüyorum, aşılanmak bile kısmet olmasın koronadan cartayı çeksinde aramızda olmaya devam etmesinler. Bu hak yiyenlerden bir türlü kutulamadık. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika! Siyasette "Militan" tartışması büyüyor! Erdoğan böyle seslendi: Herkes dava açsın Grup toplantısına Akşener'in Perinçek'e taktığı isim damga vurdu: Cinping Perinçek, Erdoğan'ı da Bahçeli'yi de esir almış Adaylığını açıklamak için düzenlediği iki toplantıyı da polis bastı yine de pes etmedi: Erdoğan'ın hamalı olacağım Kan donduran olay: Doktor, yoğun bakımda yer açmak için iki hastasını öldürdü Fenerbahçe, Porto'nun forveti Moussa Marega ile her konuda anlaştı İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı Bakanlık tek tek denetleyip cezalarını kesti! İşte fırsatçıların en fazla fahiş fiyat artışı yaptığı ürünler Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu