İngiltere'de İkinci 'Demir Lady' Geliyor - Son Dakika

İngiltere'de İkinci 'Demir Lady' Geliyor

4 yıl önce

İngiltere'de İçişleri Bakanaı Theresa May, başbakanlık için adaylığını açıkladı. May'in, Margaret Thatcher'dan sonra ikinci 'demir lady' olacağı konuşuluyor.

İngiltere'de İkinci 'Demir Lady' Geliyor, System.String[]

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti tarafından desteklenen İçişleri Bakanı Theresa May, başbakanlık için adaylığını açıkladı.

"BREXIT BREXIT'TİR"

May, konuşmasına referandum için "Brexit Brexit'tir. Kampanya yapıldı; oy verme işlemi sona erdi. Katılım yüksekti ve halk kararını verdi." sözleriyle başladı.

2020'ye kadar genel seçim olmayacağını söyleyen May ayrıca, Avrupa Birliği içinde kalma ya da birliğe arka kapıdan yeniden girme gibi bir planlarının olmadığını belirterek, yıl sonuna kadar AB'den ayrılmak üzere başvurmayı düşünmediğini dile getirdi.

"İKİNCİ DEMİR LADY"

Öte yandan Theresa May'in, Margaret Thatcher'dan sonra ikinci 'demir lady' olacağı da konuşuluyor.

İKİNCİ BİR REFERANDUM OLMAYACAK

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış kararı aldığı referandum sonrası istifa edeceğini açıklayan Başbakan David Cameron'ın sözcüsü de yaptığı açıklamada ikinci bir referandum olmayacağını belirtmişti.

İngiltere'de İkinci 'Demir Lady' Geliyor
Haber Yayın Tarihi: 01.07.2016 10:34 Son Dakika

Yaptığı tespihlerle hayran bırakıyor! Erdoğan'ın koleksiyonunda 20 tespihi var
Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi