İngiltere'de üretilen maske, koronavirüsü yüzde 90 öldürüyor - Son Dakika

İngiltere'de üretilen maske, koronavirüsü yüzde 90 öldürüyor

17.11.2020 18:59

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirme çalışmaları devam ederken, İngiltere'de sürpriz bir buluşa imza atıldı. Nottingham Trent Üniversitesi'nde görevli bir bilim insanı, koronavirüsü yüzde 90 öldüren maske geliştirdi.

İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Daily Mirror'ın haberine göre; yeni antiviral yüz maskesi, Nottingham Trent Üniversitesinde görevli bir bilim insanı tarafından hazırlandı. Maskenin nano-bakır antiviral bir katman dahil 5 katlı olduğuna dikkat çekilerek standart maskelerin üç katlı olduğu belirtildi.

KORONAVİRÜS VE GRİP VİRÜSLERİNİ YÜZDE 90'INDAN FAZLASINI ÖLDÜRÜYOR

Kullanılan nano-bakır materyalin partiküllerle temas ettiğinde virüsün ölmesini sağlayan ve çoğalmasını engelleyen iyonlara sahip olduğu ifade edildi. Deneylerde maskenin 7 saatten uzun süre yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve grip virüslerinin yüzde 90'ından fazlasını öldürebildiği, yüzde 99,98 oranında filtreleme özelliğine sahip olduğu gözlendi.

İngiltere'de koronavirüsü etkisiz hale getiren maske geliştirildi

TEMAS HALİNDE VİRÜSLERİ ETKİSİZ HALE GETİRİYOR

Maskeyi tasarlayan bilim insanı Dr. Gareth Cave, "Maskenin temas halinde virüsleri etkisiz hale getirdiği kanıtlandı. Antiviral katman ve filtre katmanları virüsü yok ediyor" ifadelerini kullandı.

Maskenin aralık ayında satışa sunulması amaçlanıyor.

İngiltere'de üretilen maske, koronavirüsü yüzde 90 öldürüyor

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İngiltere'de üretilen maske, koronavirüsü yüzde 90 öldürüyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
  • hıghlander: eldiven de yapsınlar o kumaştan,kafeler,restoran,otel,ekmek fırınları,alışveriş yapılan her yerde kullanmak zaruri olsun!. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Erdoğan'ın peş peşe görüşme yaptığı Saadet Partisi'nden ittifaka şartlı yeşil ışık Korsan saldırısına uğrayan Türk gemisinin kaptanı dehşet dolu anları anlattı Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti Kanlı, kefenli modifiye araç emniyeti alarma geçti