İngiltere'de Örümcekler, Okul Kapattırdı - Son Dakika

İngiltere'de Örümcekler, Okul Kapattırdı

23.10.2013 11:08
İngiltere'de Örümcekler, Okul Kapattırdı, System.String[]

Zehirli yalancı karadulların akınına uğrayan okul, bir hafta tatil edildi

İngiltere'nin batısındaki Gloucestershire bölgesinde ülkenin en zehirli örümceklerinin akınına uğrayan bir okul, geçici olarak kapatıldı.

BBC'nin haberine göre, Forest of Dean kentindeki Dean Akademisi'nde çok sayıda "Steatoda nobilis" cinsi örümcek bulundu.

Müdür Yardımcısı Craig Burns, okulun gelecek hafta salı gününe kadar tatil edildiğini, tatil boyunca tüm binaların dezenfekte edileceğini ve ilaçlanacağını açıkladı.

Burns, öğrenciler ya da öğretmenler arasında herhangi bir örümcek ısırığı vakasına rastlanmadığını sözlerine ekledi.

Örümcek popülasyonundaki artışa iklim değişikliği ve artan hava sıcaklığının neden olduğu sanılıyor.

Anavatanı Kanarya Adaları'ndan 1800'lü yıllarda muz ithalatıyla İrlanda, Britanya, Portekiz, İspanya, Fransa ve Türkiye'ye yayılan Steatoda nobilis, halk arasında "yalancı karadul" olarak biliniyor.

Yaklaşık 15 milimetre büyüklüğündeki yalancı karadul, vücudunun üzerindeki krem rengi işaretlerle diğerlerinden ayrılıyor.

Yalancı karadul, İngiltere'de görülen ve insan ısıran 12 örümcek türü arasında en zehirlisi olarak kabul ediliyor.

Yavaş hareket eden ve saldırgan olmayan yalancı karadullar, böceklerle besleniyor ve yaşamak için sıcak, karanlık yerleri tercih ediyor. İnsanlara nadiren saldıran yalancı karadulun ısırığı, aşırı derecede şişlik, göğüs ağrısı, parmaklarda uyuşma gibi belirtilere yol açıyor. - Ankara

İngiltere'de Örümcekler, Okul Kapattırdı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İngiltere'de Örümcekler, Okul Kapattırdı - Son Dakika


Son Dakika

Juventus, Merih Demiral için 60 milyon euronun altındaki teklifleri kabul etmeyecek Denize düşen talihsiz adama koronavirüs nedeniyle kimse 'yardım eli' uzatmadı Kilogram fiyatı 130 liraya yükselen ıhlamurda satış patlaması yaşanıyor 61 yaşındaki kırtasiyeciden 13 yaşındaki kız çocuğuna iğrenç mektup Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi