İngiltere'den İran'a Sert Uyarı - Son Dakika

İngiltere'den İran'a Sert Uyarı

05.01.2012 19:10
İngiltere'den İran'a Sert Uyarı, System.String[]

İngiltere Savunma Bakanı Hammond da Hürmüz Boğazı konusunda tepki gösterdi.

İngiltere Savunma Bakanı Philip Hammond, " İran'ın Hürmüz Boğazı'nı kapatma girişimi yasa dışı ve başarısız olacaktır" dedi.

Hammond yaptığı açıklamada, küresel ticaretin ana yollarının açık tutulmasına ve işlemesine önem verdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Hürmüz Boğazı'ndan petrol akışının aksaması, bölgesel ve küresel ekonomik büyümeyi tehdit eder. İran'ın böyle bir girişimde bulunması, yasa dışı ve başarısız olacaktır."

İngiltere ile İran arasındaki ilişkiler, kasım ayında İngiltere'nin Tahran Büyükelçiliği'ne yönelik saldırıyla kopma noktasına gelmişti. İki ülke karşılıklı olarak büyükelçiliklerini kapatmış ve ilişkiler en alt düzeye indirilmişti.

İran, petrol taşımacılığında kilit önemdeki Hürmüz Boğazı'nı kapatabileceğini açıklamıştı. - LONDRA

İngiltere'den İran'a Sert Uyarı

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İngiltere'den İran'a Sert Uyarı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe-Trabzonspor maçını Cüneyt Çakır yönetecek Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı 130 bin TL'lik altınlarını bulmak için Müge Anlı'ya başvurdular! Hayırsever vatandaş imdatlarına yetişti Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı TOGG'dan yerli otomobilin fabrikasının inşaatıyla ilgili paylaşım: Çalışmalar hızla devam ediyor Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Böyle taktik görülmedi! Gelin ve damadı düğünlerinde sahte altınla dolandırdı Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi