Son Dakika Haberleri: İngiltere Kripto Paralara İlişkin İnceleme Başlatıyor

İngiltere Kripto Paralara İlişkin İnceleme Başlatıyor

7 ay önce

İngiltere, kripto paraların faydalarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle edileceğini gözden geçirmek üzere inceleme başlatıyor.

İngiltere'de perşembe günü yapılan bir açıklamaya göre Parlamento'nun Hazine Komitesi Bitcoin ve benzerlerinin bankalar ve tüketiciler üzerindeki etkisini inceleyecek ve kripto paraların eninde sonunda geleneksel paraların yerini alıp alamayacağını değerlendirecek.

11 ÜYELİ KOMİTE KURULACAK

Hükümet, şeffaflığı ve izlenebilirliği düşük olan piyasanın üstesinden gelmeye çalışıyor; 11 üyeli komite, kripto paraların nasıl denetleneceğini araştıracak.

Muhafazakar Parti'den kanun yapıcı ve aynı zamanda komitenin başkanı olan Nicky Morgan, "İnsanlar Bitcoin gibi kripto paraların giderek daha fazla farkında oluyor ama şu anda İngiltere'de regüle edilmediklerinin farkında değiller." dedi.

Morgan, inovasyonu boğmadan tüketici ve işletmeleri koruma arasında doğru dengeyi bulmanın hayati önemde olduğunu vurguladı.
Galatasaray-Lokomotiv Moskova Maçının Yayıncısı BeIN Sports Oldu Üniversiteli Feray Şahin'in Ölümüyle İlgili Davada Çıkan Karar Sonrası Annesi Bayıldı, Babası İsyan Etti

Çin'den Trump'a Dev Misilleme! 60 Milyar Dolarlık Ek Tarife Uygulanacak