İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey: Kripto para birimleri kalıcı değil - Son Dakika

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey: Kripto para birimleri kalıcı değil

26.01.2021 13:49
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey: Kripto para birimleri kalıcı değil, System.String[]

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andew Bailey, mevcut hiçbir kripto para biriminin uzun vadede bir ödeme aracı olarak çalışabilecek bir yapıya sahip olmadığını söyledi.

Dünya Ekonomi Forumu (WEF) tarafından düzenlenen "Dijital para birimlerini yeniden düzenlemek" adlı panele katılan Bailey, "Kalıcı bir para birimi diyebileceğim anlamda bir tasarım, yönetim ve düzenlemelere karar verdik mi? Hayır. Dürüst olmak gerekirse henüz o noktada olduğumuzu sanmıyorum. Kripto para birimlerinin başlangıçta böyle formüle edildiğini düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

"GÜVENCE SAĞLAMASI GEREK"

Bailey ödemelerin istikrarlı bir değere sahip olması, buna dair bir güvencenin oluşması gerektiğini belirterek, bunun da bankayı, dolayısıyla, devletle ilişkisi olan düz para birimi ile ilişkilendirmek durumunda bırakacağını kaydetti.

Dijital para birimlerine gizlilik standartlarına ilişkin tartışmaların devam edeceğine işaret eden Bailey, "Bu gündeme gelecek büyük bir konu. Herhangi bir dijital para birimi üzerinden gönderimlerin gizlilik standartları ve kamu çıkarının nerede olduğu meselesi." yorumunu yaptı.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey: Kripto para birimleri kalıcı değil

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey: Kripto para birimleri kalıcı değil - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe sosyal medya hesabının Luiz Gustavo paylaşımı binlerce beğeni aldı Sokak ortasında kanlı hesaplaşma! Silahını çekip kurşun yağdırdı, ortalık kan gölüne döndü Evine çağırdığı usta, talihsiz kadına cinsel ilişki teklifinde bulundu: Bir kere öpsem ne olur? AK Parti İstanbul İl Başkanı'nın kahve davetine Kaftancıoğlu'ndan yanıt: Bu, 3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi Marmaris'te katı atık ayrıştırma tesisinde yeni doğmuş bebek cesedi bulundu Bakanlık kaygısını dile getirdi, üç kurum kripto paralarla ilgili harekete geçti "Cildin bebek gibi olacak" denilerek yattığı masadan tanınmaz bir halde kalkan kadın kabusu yaşıyor Maddi hasarlı kaza sonrası araçtan inen kadın sürücü feci şekilde can verdi