İngiltere Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jonathan Hill İstifa Etti - Son Dakika

İngiltere Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jonathan Hill İstifa Etti

25.06.2016 14:48

İngiltere'nin AB Komiseri Jonathan Hill, referandumdan çıkan "Brexit" kararının ardından 'hayal kırıklığına uğradım' deyip görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İngiltere'de yapılan referandumdan AB'den ayrılma kararının çıkmasının ardından Başbakan David Cameron 3 ay sonra görevi bırakacağını açıkladı. Başbakan'ın istifa kararının ardından bir haber de ülke referandumda 'veda' deyince işi kalmayan AB Komiseri Jonathan Hill'den geldi. İngiltere'nin AB Komiseri Jonathan Hill, referandumdan çıkan "Brexit" kararının ardından görevinden istifa ettiğini açıkladı.

EN ÜST DÜZEY YETKİLİSİ BIRAKTI

İngiltere'nin Avrupa Birliği'ndeki (AB) en üst düzey yetkilisi Jonathan Hill, ülkesindeki referandumdan çıkan AB'den ayrılma kararının ardından AB Komisyonu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

"HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM"

Lord Hill, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının ardından görevini sürdürmesinin doğru olmayacağını bildirerek, "Brüksel ve Birleşik Krallık'taki birçok kişi gibi referandumdan çıkan karardan dolayı çok hayal kırıklığına uğradım. Referandum sonucunun farklı olmasını umardım. Bir karar alındı, alınmamış gibi hareket edemeyiz." açıklamasında bulundu.

BİRKAÇ HAFTA DAHA KALIP BIRAKACAK

Ülkesinin "yeni bir evreye girdiğini" belirten Hill, görevini hiçbir şey olmamış gibi sürdürmesinin doğru olmayacağını kaydetti. Ülkesinin AB'de kalmasından yana olan ve Başbakan David Cameron'a yakınlığıyla bilinen Hill, işlerin aksamaması için birkaç hafta daha görevinde duracağını ancak daha sonra görevini devredeceğini ifade etti.

İngiltere Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jonathan Hill İstifa Etti

CAMERON DA BIRAKIYOR

Birleşik Krallık'ta önceki gün yapılan AB referandumunda yüzde 51,9 ayrılıktan yana, yüzde 48,1 ise birlikten yana oy kullanmıştı. Sonucun ardından İngiltere Başbakanı David Cameron da ekim ayında lideri olduğu Muhafazakar Parti'nin kongresinde görevinden ayrılacağını açıklamıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İngiltere Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jonathan Hill İstifa Etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (9)
  • .: yıllık geliri 2 buçuk katrilyon dolar olan ingiltere ile 800 milyar dolar olan Türkiyenin adeta sIdik yarışı ile kıyaslanması ÇOK YANLIŞ Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
  • Doğrucu: Bir ülkenin asıl gelişmişliğinin yönetenlerin onurlu davranışlarıyla olduğunun bir göstergesi. Cevap Yaz 2 13 Yayından Kaldır
  • 1907: Şu dönemde sadece kendi ükenin birlik beraberlik huzur ve güvenliğini sağlıyabiliyorsan başkasına bakmayacaksın aksi takdirde girdaba sen de girersin Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz