Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Chilcott "Türkiye pandemi döneminde çok güzel tedbirler aldı" - Son Dakika

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Chilcott "Türkiye pandemi döneminde çok güzel tedbirler aldı"

12.05.2022 17:02

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Chilcott "Türkiye pandemi döneminde çok güzel tedbirler aldı" Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyet Fethiye Belediyesi'ne resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Chilcott "Türkiye pandemi döneminde çok güzel tedbirler aldı"

MUĞLA - Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyet Fethiye Belediyesi'ne resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyet, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile görüşmelerinde özellikle 2022 turizm sezonu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İngiliz Büyükelçi Chilcott, İngiltere'den Türkiye'ye çok büyük bir turist akımı olacağını vurgulayarak, bunun iki ülke arasındaki mevcut iyi ilişkileri daha da geliştireceğini ifade etti. Türkiye'ye tatile gelen İngilizlerin genel olarak hiçbir şikayeti olmadığını vurgulayan Chilcott, "Türkiye pandemi döneminde çok güzel tedbirler aldı. Sağlıklı, güvenlikli turizm sertifikaları. Bu tedbirlerin ardından vatandaşlarımız rahat rahat Türkiye'de tatilini geçirebileceklerini anlardır. Bu iyi bir güvence oldu" dedi.

Chilcott, İngiltere'de pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından İngilizlerin çok rahat seyahat edebildiğini dile getirdi.

Ziyareti dolayısıyla Chilcott'a teşekkür eden Karaca, Fethiye'nin İngiliz misafirleri ağırlamak için hazır olduğunu kaydetti. İngiltere'nin Fethiye Fahri Konsolosu Mustafa Şıkman'ın da eşlik ettiği ziyaretin sonunda Başkan Karaca, Büyükelçi Chilcott'a ilçenin 1928 yılında çekilmiş fotoğrafını hediye etti.

YORUMLAR
500
Wout Weghorst: 'Burada olmak çok güzel' Wout Weghorst: 'Burada olmak çok güzel' Wout Weghorst: 'Burada olmak çok güzel' Wout Weghorst: 'Burada olmak çok güzel' Son dakika haberi | İçişleri Bakanı Soylu: 'Türkiye ile Avusturya arasında ortak mekanizma kurma kararı aldık' Son dakika haberi | İçişleri Bakanı Soylu: 'Türkiye ile Avusturya arasında ortak mekanizma kurma kararı aldık'
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Chilcott 'Türkiye pandemi döneminde çok güzel tedbirler aldı' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement