Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: "İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı" - Son Dakika

Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: "İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı"

11.06.2021 23:40

Son dakika gündem haberi: - İngiltere Prensi Charles: "İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı" İngiltere Prensi Charles, G7 zirvesinde bir araya gelen liderlere, iklim değişikliği ile mücadelede "küresel işbirliği" yapılması gerektiğini söyledi.

- İngiltere Prensi Charles: "İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı"

LONDRA - İngiltere Prensi Charles, G7 zirvesinde bir araya gelen liderlere, iklim değişikliği ile mücadelede "küresel işbirliği" yapılması gerektiğini söyledi.

İngiltere'nin güneybatısında bulunan Cornwall'da G7 zirvesi için bir araya gelen liderler, ilk toplantının ardından Eden Projesi'nde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona katıldı. İngiltere Prensi Charles resepsiyonun açılışı için yaptığı konuşmada, iklim değişikliği için küresel işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Prens Charles, pandemi sırasında görülen küresel seferberliğin iklim değişikliği için de yapılması gerektiğini belirterek, "Bu korkunç salgına karşı mücadele, eğer ihtiyaç duyulursa, siyasi irade, iş zekası ve kamu seferberliğini birleştirdiğimizde, küresel toplumun krizlerle başa çıkabileceğinin net bir örneğini sağlıyor. Bunu pandemi için yapıyoruz. Bu yüzden gezegen için de bunu yapmamız gerektiğini söylememde bir sakınca yok" dedi.

Prens Charles, söz konusu aciliyetin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirterek, "300'den fazla küresel CEO'nun istekli bir koalisyon oluşturduğu sürdürülebilir bir pazar çözümü bir araya geldi. Dünyanın en büyük 4 muhasebe firmasının paha biçilemez desteğiyle, sürdürülebilir büyümenin önündeki engelleri kaldıracak pratik çözümleri belirliyoruz" ifadelerini kullandı.

Prens Charles, 2014 yılında hükümet iş ortaklığı modelini örnek vererek, açık deniz rüzgar enerjisinin iklim değişikliği üzerindeki etkisine değindi. Tüm çalışmalarda iş dünyasından gelen üç önemli mesajın öne çıktığını söyleyen Prens Charles, "Öncelikle endüstri ve finans, operasyonlarını daha hızlı bir şekilde yeniden yönlendirmek ve gerekli koşulları sağlamak için açık piyasa sinyaline, standartlarına ve düzenlemelere ihtiyaç duyar. İkincisi, uluslararası finans kurumlarının kamu finansmanından yararlanmak, özel finansmanı harekete geçirmek ve riski azaltmak için daha iyi yollara ihtiyacı var. Üçüncü olarak, dönüştürücü bir sonuç, yeterli ölçekte ve yatırıma hazır, tamamen gelişmiş ve gerçekten sürdürülebilir bir proje gerektirecektir" sözlerini kaydetti.

Afrika, Asya, Karayipler ve Pasifik'ten Commonwealth lideriyle görüştüğünü belirten Prens Charles, yeşil enerji, su, ulaşım ve diğer altyapılar için büyük finansman boşluklarının belirlendiğini söyledi.

Kraliyet ailesi liderlerle buluştu

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, G7 zirvesi için Cornwall'daki Eden Project'te bir araya gelen liderlere katıldı. Kraliçeye Galler Prensi Charles, Cornwall Düşesi Camilla, Cambridge Dükü Prens Wiiliam ve Cambridge Düşesi Kate eşlik etti.

Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı
Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı
Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı
Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Son dakika haberleri... İngiltere Prensi Charles: 'İklim değişikliği için küresel işbirliği yapılmalı' - Son Dakika


Son Dakika

EURO 2020 F Grubu'nda müthiş bir heyecana sahne olan maçta Almanya, Portekiz'i 4-2 mağlup etti 20:58 EURO 2020 F Grubu'nda müthiş bir heyecana sahne olan maçta Almanya, Portekiz'i 4-2 mağlup etti Çocuk kitabında büyük skandal! Baba ve kız arasındaki evlilik meşru gösterildi 20:41 Çocuk kitabında büyük skandal! Baba ve kız arasındaki evlilik meşru gösterildi Galatasaray'dan KAP açıklaması: Kulübümüze uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır 20:16 Galatasaray'dan KAP açıklaması: Kulübümüze uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır
Kaldırımdakiler nefeslerini tutarak izledi! 2 çocuk kurşunların arasında kaldı 19:31 Kaldırımdakiler nefeslerini tutarak izledi! 2 çocuk kurşunların arasında kaldı Meteoroloji'den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı! Bu sefer çok fena vuracak 19:10 Meteoroloji'den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı! Bu sefer çok fena vuracak Kahreden ölüm! Genç oyuncu Avni Burak Yenice beyin damarı çatlaması sonucu hayatını kaybetti 18:04 Kahreden ölüm! Genç oyuncu Avni Burak Yenice beyin damarı çatlaması sonucu hayatını kaybetti
Bir dönemin aranan turizmcisi içler acısı halde ortaya çıktı 17:38 Bir dönemin aranan turizmcisi içler acısı halde ortaya çıktı Çektiği videolarla fenomen olmuştu! O çobanın, sosyal medyadan ayda 5 ile 20 bin lira arasında kazandığı ortaya çıktı 17:11 Çektiği videolarla fenomen olmuştu! O çobanın, sosyal medyadan ayda 5 ile 20 bin lira arasında kazandığı ortaya çıktı
Advertisement