İnoksan, Yüzde 35 Büyüdü - Son Dakika

İnoksan, Yüzde 35 Büyüdü

02.01.2012 18:00
İnoksan, Yüzde 35 Büyüdü, System.String[]

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, İnoksan'ın 2010'a göre yüzde 35 büyüdüğü 2011 yılında, hedeflerin yüzde 9 üzerinde bir ciro gerçekleştirdiğini bildirdi.

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, İnoksan'ın 2010'a göre yüzde 35 büyüdüğü 2011 yılında, hedeflerin yüzde 9 üzerinde bir ciro gerçekleştirdiğini bildirdi.

Varlık, yaptığı yazılı açıklamada, endüstriyel mutfağın, Türkiye'nin en genç sektörlerinden birisi sayılabileceğini ama bu sektörün dünyada 100 yıllık geçmişi olduğunu belirtti.

Son yıllarda endüstriyel mutfak sektörünün çok gelişerek uluslararası rekabet anlamında da önemli aşamalar kaydettiğini dile getiren Varlık, şunları kaydetti:

"Endüstriyel mutfak sektörünün ağırlıklı ham maddesi dışa bağımlı. Ham madde kaynağı olarak kullandığımız AISI 304 paslanmaz çelik kullanımı, 1996 yılından itibaren imzalanan Gümrük Birliği anlaşmalarıyla üretilen mutfak cihazlarında CE Marking talebinin olması, kullanılacak yardımcı malzemelerin yurt dışından ithal zorunluluğunu getirmiştir. Ekonomik krizler, istikrarsızlıklar, kur politikalarındaki olumsuz yaklaşımlar, Türkiye'de rekabet eden uluslararası firmalarla rekabetimizi güçleştirmektedir. Tüm zorluklara karşın 40 yılda alınan yol hiç azımsanmayacak, uluslararası rekabet gücünü oluşturan bir konumdadır."

İnoksan'ın büyümeye devam edeceğini vurgulayan Varlık, şöyle devam etti:

"İnoksan, 2010 yılına göre yüzde 35 büyüdüğü 2011 yılında, hedeflerin yüzde 9 üzerinde bir ciro gerçekleştirdi. İnoksan olarak 2012 yılı için ortaya koyduğumuz ana hedeflerden birisi, yurt içindeki ağımızı geliştirmek. Büyük bir gururla üzerimizde taşıdığımız ihracatçı firma kimliğimize ek olarak yurt içi piyasadaki var olan ağırlığımıza ve etkinliğimize vurgu yapacağız. Bu amaçla yurt içi bölge ağımızda yeni düzenlemelere gideceğiz. Yeni bir dağıtım kanalı olan bayilik konusunda hedeflerimiz büyük. Türkiye'nin 4 bir yanında bayilik yapılanmamız mevcut. Şu an 37 bayimiz var. Yurt dışında ise daha aktif olarak ihracatımızı yeni coğrafyalara taşımak istiyoruz."

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İnoksan, Yüzde 35 Büyüdü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Lazio maçında Fatih Terim'in imha planı Kerem Aktürkoğlu 13:59 Lazio maçında Fatih Terim'in imha planı Kerem Aktürkoğlu Avustralya'nın 13:54 Avustralya'nın "Yüzyılın anlaşması" olarak anılan denizaltı alımı anlaşmasını iptal etmesine Fransa'dan tepki: Gerçekten sırtımızdan vurulduk Son Dakika! Bakan Koca, vaka yoğunluğu en çok artan 10 ili paylaştı: Bu şehirlerden birindeyseniz, şimdi daha da dikkatli olmalısınız 13:49 Son Dakika! Bakan Koca, vaka yoğunluğu en çok artan 10 ili paylaştı: Bu şehirlerden birindeyseniz, şimdi daha da dikkatli olmalısınız
6 kurşunla kocası tarafından yaralanan 22 yaşındaki Kadriye, yatağa mahkum kaldı 12:30 6 kurşunla kocası tarafından yaralanan 22 yaşındaki Kadriye, yatağa mahkum kaldı Gelecek Partisi Antalya Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Hilal Oktay Başaslan ve ailesi palalı saldırıya uğradı 12:09 Gelecek Partisi Antalya Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Hilal Oktay Başaslan ve ailesi palalı saldırıya uğradı Ters dönmüş araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu 11:58 Ters dönmüş araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu
TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş'e verilen tazminat hakkındaki soruyu yanıtladı: Konusu bile açılmadı 11:51 TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş'e verilen tazminat hakkındaki soruyu yanıtladı: Konusu bile açılmadı Taliban, 9 ve 10 yaşındaki iki çocuğun kafalarını keserek öldürdü 11:38 Taliban, 9 ve 10 yaşındaki iki çocuğun kafalarını keserek öldürdü
Advertisement