Son Dakika Haberleri: İnönü'de TOKİ Konutlarının Ön Kayıtları Başlıyor

İnönü'de TOKİ Konutlarının Ön Kayıtları Başlıyor

2 yıl önce

TOKİ tarafından İnönü ilçesine yapılması planlanan 354 dairenin ön kayıt müracaatları 10 Nisan 2018 tarihinde başlıyor.

İnönü'de TOKİ Konutlarının Ön Kayıtları Başlıyor, System.String[]
TOKİ tarafından İnönü ilçesine yapılması planlanan 354 dairenin ön kayıt müracaatları 10 Nisan 2018 tarihinde başlıyor.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ile birlikte TOKİ Başkanı Ergün Turan İnönü'de yapılacak olan konutlar için bir araya geldi. TOKİ Başkanı Ergün Turan ile gerçekleşen ziyaret sonucunda İnönü Belediyesi tarafından ön çalışması yapılan proje sonucunda, 3+1 ve 2+1 dairelerin ön kayıtları 10 Nisan 2018 tarihinden itibaren başlanacağı öğrenildi. İsmetpaşa Mahallesi Gavur Çayırı Mevkiine yapacağı konutlar 2+1 ve 3+1 toplam 354 daireden oluşacak olup, 2+1 daireler 2 bin lira, 3+1 daireler ise 4 bin lira ön ödemeli olacak. 45 gün sürecek başvuru sürecinden sonra ihale çalışmaları bitirilip konutların inşaatına başlanacağı belirtildi.

Ziyarette konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. Günay, TOKİ konutlarının tüm İnönü'de bulunan vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

26 Eylül 2014 yılında ilk görüşmelerine başlanan Toplu Konut Çalışması ile ilgili konuşan İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ise "Eylül 2014 tarihinden bugüne kadar yapılan çalışmaların sonucunda TOKİ ilçemizde 10 Nisan 2018 tarihinde ön kayıt müracaatlarını almaya başlayacak. İlçe sakinlerimiz proje ve proje detaylarını belediyemizin ilçemize açmış olduğu TOKİ irtibat bürolarından alabilecekler. TOKİ konutlarının İnönü İlçesine kazandırılmasında katkısı olanlara teşekkür ederim. İnönü'ye hayırlı uğurlu olsun" dedi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ile İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, ziyaret sonrasında TOKİ Başkanı Turan'a Yunusemre Rölyefli tablo hediye etti. - ESKİŞEHİR
Haber Yayın Tarihi : 05.04.2018 02:19 Kaynak: İHAİBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Ekrem İmamoğlu, "Erdoğan'ı Karşılamaya Gidecek misiniz" Sorusuna Yanıt Verdi Dilek İmamoğlu, Eşinin Mazbatasını Almasından Sonra İlk Kez Konuştu