İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine Kalite Belgesi - Son Dakika

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine Kalite Belgesi

05.01.2012 20:00
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine Kalite Belgesi, System.String[]

"Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" bulunan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, "Çevre Yönetim Sistemi" ve "İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi" belgelerini de aldı.

"Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" bulunan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, "Çevre Yönetim Sistemi" ve "İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi" belgelerini de aldı.

Turgut Özal Tıp Merkezi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, Türk Standartları Enstitüsü tarafından hastaneye verilen TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri kamuoyuna tanıtıldı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, programda yaptığı konuşmada, kurumların dış denetime açık olmalarının gelişmiş ülkelerde olağan bir hadise olduğunu ifade ederek, ülkede bu konudaki standartlar ve yeniliklerin yeni yeni uygulamaya konulduğunu kaydetti.

Sadece İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde değil, Türkiye'deki tüm kurumların daha ileri düzeye çıkmaları gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Çelik,

"Eğer biz bulunmuş olduğumuz coğrafyada saygınlığı olan bir ülke olmak istiyorsak, her konuda kaliteye önem vermeliyiz. Tabii ki kalite, verimliliği arttırırken, sosyal ve ekonomik refahı, aynı zamanda iş barışı ve güvenliğini de beraberinde getiriyor. Bu çerçevede emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen de, kurum olarak, kağıtta değil hayatta kaliteyi istediklerini belirterek, "Bu isteğimizi bütün çalışanlarımıza doğru aktardığımızı ve TSE yetkililerinin de bu sonucu sahada okuduklarını düşünüyorum. Bundan dolayı hak ettiğimiz her üç belgede de kağıtta değil, hayatta bir şeyleri değiştirdikleri için tüm mesai arkadaşlarıma ve hiçbir desteğini bizlerden esirgemeyen rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik'e teşekkür ediyorum" dedi.

Programa rektör yardımcıları Prof. Dr. Süheyla Ünal, Prof. Dr. İlhan İçen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, TSE Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürü Mahmut Ulaş, başhekim yardımcıları ve idari personel katıldı.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine Kalite Belgesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Milyonlarca vatandaşa dev destek geliyor! İşte 2021 bütçesinin detayları Hayat mücadelesi veren anneden yardım çığlığı: Çocuklarımla sokakta kalmak istemiyorum Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti