İnşaat İşçileri Kavga Etti 4 Yaralı, 8 Gözaltı - Son Dakika

İnşaat İşçileri Kavga Etti 4 Yaralı, 8 Gözaltı

17.02.2012 14:16
İnşaat İşçileri Kavga Etti 4 Yaralı, 8 Gözaltı, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Konacık Beldesi'ndeki inşaatta çalışan ve çoğu akraba olan 30 işçi, yevmiye nedeniyle çıkankavgada birbirlerine saldırdı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Konacık Beldesi'ndeki inşaatta çalışan ve çoğu akraba olan 30 işçi, yevmiye nedeniyle çıkankavgada birbirlerine saldırdı. Polisin güçlükle ayırdığı taşlı sopalı kavgada 4 işçi yaralanırken 8 işçi gözaltına alındı.Bodrum İlçesi'ne bağlı Konacık Beldesi'nde 4 ay önce yapımına başlanan Derviş Adnan Özsoy Sağlık Ocağı ve İlçe Halk Sağlığı Laboratuvarı inşaatında çalışan, çoğu akraba 30 işçi bugün sabah saatlerinde, yevmiye alamadıkları gerekçesiyle tartışmaya başladı. Van'dan geldikleri öğrenilen işçiler, tartışmanın büyümesi üzerine birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. İnşaat alanında başlayan kavga, Konacık pazaryeriyle sokakta da devam etti. Kavgayı görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi, kavgayı ayırmakta güçlük çekti. Polis, cop ve biber gazı kullanıp tarafları dağıttı. İşçilerden 8'i gözaltına alınırken vücutlarına aldıkları darbelerle yaralanan 4 işçi, çağırılan ambulansla 1 No'lu Sağlık Ocağı ve Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedaviye alındı.Kavgaya, işçilerden bazılarının ustalarından para isteyip, alamayınca çalışmayacaklarını söyleleri üzerine, diğer işçilerin tepki göstermesinin neden olduğu belirtildi. İşçilerden Mehmet Ünlü (29) İki gündür yatakhanede yevmiyeler nedeniyle devam eden tartışma, arkadaşlarımızın ustaya küfür etmesi ile kavgaya dönüştü. Hepimiz akraba ve tanıdığız, büyütülecek bir olay değildi dedi. İnşaatın müteahhidi Oktay Şenses Kavganın çıkış nedenini tam olarak bilmiyoruz, ancak bu işçilerin büyük bölümü akraba, birbirlerine küfür ederek çıkan tartışma sonradan taşlı sopalı kavgaya dönüşmüş diye konuştu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İnşaat İşçileri Kavga Etti 4 Yaralı, 8 Gözaltı - Son Dakika


Son Dakika

Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Seda Sayan, yeni işiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok