Son Dakika Haberleri: İnşaatlarda Sertifikasız Usta Çalıştırılmayacak

İnşaatlarda Sertifikasız Usta Çalıştırılmayacak

7 yıl önce

Adana İnşaatçılar ve İnşaat Ustaları Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt, kayıt dışı çalışan kişileri belge almaya çağırdı.

İnşaatlarda Sertifikasız Usta Çalıştırılmayacak, System.String[]
Adana İnşaatçılar ve İnşaat Ustaları Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt, kayıt dışı çalışan kişileri belge almaya çağırdı.

Oda Başkanı Bozkurt, yeni çıkarılan yasa gereği, bundan böyle inşaatlarda sertifikasız hiçbir inşaatçının çalışamayacağını, aksi durumda suçlu duruma düşeceklerini belirterek, "Yasalara uyun, odamıza kayıtlarınızı yaptırın, belge ve sertifikanızı alarak çalışın" dedi.

Başkan Bozkurt, Adana'da odasına kayıtlı halen 550 üyesi bulunduğunu, buna karşılık kayıt dışı çalışan inşaatçı ve inşaat ustasının sayısının binlerce olduğunu ifade ederken, "Yıllardır bu mesele kanayan yaramızdı. İnşaat yapan usta ve inşaatçıların belgesi yoktu. Ama devlet, yeni çıkardığı yasayla, fayansçı, duvarcı, kalıpçı gibi tüm inşaatçılar ve inşaat ustalarını da kayıt altına alıyor. Buna göre, bugüne kadar hiç odamıza kayıt yaptırmamış inşaatçıların, derhal Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası 6. katındaki odamıza gelerek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yaptıran inşaatçı ve ustalara da odamız birer belge ve sertifika vererek, o kişinin inşaatlarda yasal olarak çalışmasına imkan sunuyor." diye konuştu.Ünlü Şarkıcı Jennifer Lopez, Film Çekimleri Sırasında Birçok Kez İlişkiye Girdiğini İtiraf Etti Rueters, Tüm Dünyaya Duyurdu! 15 Bin Savaşçı, Türkiye'den Gelecek Emri Bekliyor

Milyonlarca Emekliyi İlgilendiren Ocak Zammı İçin Son Bir Adım Kaldı