İnsanların Cinsel Beklentisi Yüzünden Anlaşılıyor! - Son Dakika

İnsanların Cinsel Beklentisi Yüzünden Anlaşılıyor!

25.05.2011 15:55
İnsanların Cinsel Beklentisi Yüzünden Anlaşılıyor!, System.String[]

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, bir kişinin kalıcı bir ilişki mi beklediği ya da bir gecelik macera mı istediğini yüzündeki çizgiler ve yüz şeklinden anlamak mümkün.

Durham, St Andrews ve Aberdeen üniversiteleri tarafından yapılan ve yirmili yaşlardaki 700 heteroseksüelin katıldığı araştırmaya göre, deneklerin büyük çoğunluğu bir kişinin yüzüne bir bakışta, uzun vadeli bir ilişki mi yoksa sadece bir gecelik gönül eğlendirme mi istediklerini tahmin edebiliyorlar. 

Araştırmacılar, deneklerin bu kanıya, çenenin biçimi, burnun boyutu veya gözlerin şekli gibi işaretlerden ulaştıklarını düşünüyorlar.

İngiliz “Evolution and Human Behaviour” dergisinde yayımlanan araştırmayı yürüten Aberdeen Üniversitesi Yüz Araştırmaları Laboratuvarı’ndan Dr. Ben Jones, önceki araştırmaların da bireylerin, karşılarındaki kişinin sadece yüzünden bir fikir edinebileceklerini, örneğin sağlık durumlarını ve içedönüklük gibi kişisel çizgilerini bile anlayabileceklerini gösterdiğini söylüyor.

Dr. Jones, kendi çalışmalarınınsa daha da ileriye gittiğini belirterek, “Bu araştırmayla bireylerin potansiyel partnerlerinin cinsel beklentilerini, yüzlerinin gönderdiği karmaşık sinyallerden anlayabildiklerini gördük” diyor.

Araştırmaya göre, sert çizgileri, kare çenesi, büyük burnu, ortalamadan daha küçük gözleri bulunan erkekler, kadınlar tarafından kısa ilişkilere daha uygun görülürken, etli dudakları ve ortalamadan daha büyük gözleri bulunan kadınların da karşı tarafa uzun vadeli olmayan bir cinsel mesaj gönderdikleri düşünülüyor.

Örneğin Angelina Jolie’de bulunan özellikler, erkekler tarafından çekici bulunurken, kadınlar tarafından güzel olarak değerlendiriliyor.

Araştırmada, deneklerin yüzde 72’si kendilerine gösterilen fotoğraftaki kişinin niyetini doğru olarak anlayabildi.

- Kaynak: Hastane.com.tr

Son Dakika Sağlık İnsanların Cinsel Beklentisi Yüzünden Anlaşılıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

TCDD'nin itirazı üzerine Marmaray'da aktarma kaldırıldı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı Messi, attığı golü Maradona'nın Newell's formasıyla kutlayarak efsaneyi andı Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu