İnsanların Çoğu Ezine Peynirinin Tadından Vazgeçemiyor" - Son Dakika

İnsanların Çoğu Ezine Peynirinin Tadından Vazgeçemiyor"

13.12.2018 14:32
İnsanların Çoğu Ezine Peynirinin Tadından Vazgeçemiyor

Peynir Festivali Koordinatörü Yılmaztürk, "Ezine peyniri damakta özel bir tat bırakıyor, İnsanların çoğu Ezine peynirinin tadından vazgeçemiyor" dedi.

Peynir Festivali Koordinatörü Yılmaztürk, "Ezine peyniri damakta özel bir tat bırakıyor, İnsanların çoğu Ezine peynirinin tadından vazgeçemiyor" dedi.

Peynir Festivali Koordinatörü Yaser Yılmaztürk, Ezine peynirinin ülkece çok sevildiğini kaydederek, "Çoğu tüketici damakta bıraktığı tat dolayısıyla Ezine peynirinden vazgeçemiyor" diye konuştu.

Ezine keçi peynirinin tam yağlı olmasıyla beraber herkesin seveceği bir peynir olduğuna dikkat çeken Yılmaztürk, "Beyaz ve sarı renklerinin tonları ile beraber küçük gözenekli peynir olması ve peynirin ağızda krema tadında uzun süren zevkli bir tat bırakma özelliği vardır" ifadelerini kullandı.

Peynirin, Ezine, Ayvacık ve Bayramiç bölgesinde yetişen hayvanlardan elde edilen sütten üretildiğini anlatan Yılmaztürk, peynirin genel itibarıyla inek, koyun ve keçi sütlerinin karışımıyla yapıldığına işaret etti. Ezine peynirinin dünya çapında bir marka olduğunu söyleyen Yılmaztürk; "Peynirin tadı, rengi ve üretim evreleriyle ezine peyniri bu konumunu gerçek manada hak ediyor. 18-21 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Peynir Festivalinde Ezine peyniri olmak üzere 193 çeşit peynir sergilenecek olup peynirseverlerle bu tatları buluşturmaktan keyif alacağız" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

İnsanların Çoğu Ezine Peynirinin Tadından Vazgeçemiyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İnsanların Çoğu Ezine Peynirinin Tadından Vazgeçemiyor' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Faizi 0'a çekip 85 bin TL indirim yaptılar! İşte otomobil firmalarının mart kampanyaları Basın toplantısına damga vuran olay! Kendi bakanının adını unutan Biden, canlı yayında kekeledi Yönetimi eleştiren sözleri sonrası Galatasaray Belhanda'yı kadro dışı bırakabilir Kongo'da dağdan altın fışkırdı! Toplamak için toprağı tırnaklarıyla kazdılar Demirtaş'ın annesi için çirkin sözler söyleyen şahıs sosyal medyayı ayağa kaldırdı Survivor 2021'in 44 . bölüm fragmanı yayınlandı! Acun Ilıcalı, sunucunun üzerine yürüyen Çağrı'ya resti çekiyor Çiller'den bugüne kadar 39 askerimizin şehit olduğu Cougar helikopterlerini aldırdığı iddiasına yanıt Yunanistan iyice zıvanadan çıktı: İsrail'den yeni silah sistemleri alıp Türkiye'yi vuracağız