Uluslararası Derginin Son Sayısında 15 Temmuz İçin 'Halk Tanklara Karşı" Başlığı Atıldı - Son Dakika

Uluslararası Derginin Son Sayısında 15 Temmuz İçin 'Halk Tanklara Karşı" Başlığı Atıldı

05.01.2017 15:54
Uluslararası Derginin Son Sayısında 15 Temmuz İçin 'Halk Tanklara Karşı

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından yayınlanan uluslararası "Insight Turkey" dergisinin son sayısında, 15 Temmuz darbe girişimi, " Halk tanklara karşı" başlığıyla ele alındı.

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETAV) tarafından yayınlanan uluslararası "Insight Turkey" dergisinin son sayısında, 15 Temmuz darbe girişimi, "People versus Tanks (Halk tanklara karşı)" başlığıyla ele alındı.

Her sayıda bir dosyaya, Türkiye'de ve dünyada yaşanan gelişmelere yoğunlaşan Insight Turkey, yeni sayısında sadece "15 Temmuz" yazılarına yer verdi.

Dergide, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi durumu ve Türkiye'nin politikalarını ele alan bir yazı kaleme aldı.

Öte yandan Serdar Karagöz ve Pınar Kandemir'in Türkiye medyasının darbe teşebbüsü esnasında oynadığı role, Gamal Nassar'ın darbe teşebbüsünün Mısır darbesi ile karşılaştırılmasına, Ahmed Yousuf ise Ortadoğu'nun darbe girişimine verdiği tepkiye dair yazıları dergide yer buldu. Beril Dedeoğlu ve Ian Lesser ise Türkiye ve Batı perspektifinden 15 Temmuz sürecinden sonra Türkiye ve Batı ülkeleri arasında yaşanan ve yaşanabilecek siyasi gelişmeleri yorumladı.

Makale kısmında Atilla Yayla, FETÖ'nün yapısından başlayarak, darbe girişiminin neden başarısız olduğunu ve sonuçlarını inceledi. Şener Aktürk ise darbe sürecini hazırlayan gelişmeleri, Kürt sorununu ve dindar kesimin özgürleşme ve çoğulculaşması üzerinde durarak darbe girişimini analiz etti.

Tim Jacoby, Türkiye'deki darbeler tarihi bağlamında 15 Temmuz'u değerlendirdi. Nebi Miş darbe girişimi sonrasında üç hafta boyunca devam eden demokrasi nöbetlerine katılan vatandaşlarla röportajlara dayanan ve darbe girişimini halkın gözünden irdeleyen bir çalışmayla, Farhan Mujahid Chak da 15 Temmuz darbe girişimini sosyal perspektiften inceleyen bir yazıyla katkıda bulundu. Sadık Ünay ve Şerif Dilek ise ekonomi-politik açıdan 15 Temmuz'u yorumladı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uluslararası Derginin Son Sayısında 15 Temmuz İçin 'Halk Tanklara Karşı' Başlığı Atıldı - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan'a dert yanan minibüsçüler söz aldı: Cumhurbaşkanımız sorunlarımızla ilgileneceğini söyledi Erdoğan'a dert yanan minibüsçüler söz aldı: Cumhurbaşkanımız sorunlarımızla ilgileneceğini söyledi 15 Temmuz 2016'dan itibaren 462 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi 15 Temmuz 2016'dan itibaren 462 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi Yerli İHA, AKINCI PT-3 orta irtifa testini başarıyla tamamladı Yerli İHA, AKINCI PT-3 orta irtifa testini başarıyla tamamladı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı