IOC'den spora ve sporculara daha fazla destek - Son Dakika

IOC'den spora ve sporculara daha fazla destek

11.11.2020 21:27
IOC'den spora ve sporculara daha fazla destek, System.String[]

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), spora ve sporculara daha fazla destek olmak amacıyla Olimpik Dayanışma Bütçesi'ni yüzde 16 artırdı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), spora ve sporculara daha fazla destek olmak amacıyla Olimpik Dayanışma Bütçesi'ni yüzde 16 artırdı.

IOC Başkanı Thomas Bach, bugün video konferans yoluyla yapılan icra kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bach, icra kurulunda ele alınan 2021-2024 yılları Olimpik Dayanışma Bütçesi'nin yüzde 16 oranında artırılarak, 509 milyon dolardan 590 milyon dolara çıkarıldığını kaydetti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya çapında yaşanan zorluklara dikkati çeken Bach, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları ve 2024 Paris Olimpiyatları'na hazırlanan atletlere ve ulusal olimpiyat komitelerine daha fazla destek vereceklerini ifade etti.

Ertelenen 2020 Olimpiyatları'na 2021 yazında ev sahipliği yapmaya hazırlanan Japonya'nın başkenti Tokyo'ya 15-18 Kasım tarihlerinde ziyaret gerçekleştirecek olan Bach, görüşmelerde oyunların iptalinin gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya kesin bir dille "Hayır" yanıtını verdi.

Alman spor adamı, olimpiyatlarda mücadele edecek sporculara aşı yapılıp yapılmayacağıyla ilgili soru üzerine, önceliğin doktor, hemşire ve yüksek risk grubundakilerde olduğunu söyledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor IOC'den spora ve sporculara daha fazla destek - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Ayasofya'da çıplak poz veren mankenden özür geldi Hindistan'da tapınaktan çıkanları patisiyle kutsadı Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Avrupa Parlamentosu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ın salıverilmesini istedi 19 yaşındaki genç, anne-babasının boşanmasından sorumlu tuttuğu babaannesine kurşun yağdırdı Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım