İos 8.4'le Alakalı Diğer Sorunlar - Son Dakika

İos 8.4'le Alakalı Diğer Sorunlar

06.07.2015 14:47
İos 8.4'le Alakalı Diğer Sorunlar

Yeni sürümle birlikte şikayet edilen noktalar nedir?

Hasan Uğur Nayır - -

iOS 8.4 yayınlanalı kısa bir süre geçti ve tüketicilerin kullanımda yaşadıkları bazı sorunlar güneş ışığına çıkmaya başladı. Daha önce sizlere şarj ve iPad'de ekranın dönmemesi problemlerinden bahsetmiştim. Anlaşılan bunlar dışında farklı sıkıntılar da gündemde.


Apple destek forumları başta olmak üzere MacRumors, Reddit gibi çeşitli yerlerde kullanıcıların karşılaştıkları farklı türde sorunlar var görünüyor. Bunlardan bir tanesi WiFi ile alakalı. iPhone 4s'inde ve iPhone 6'sında WiFi'nin çalışmadığını belirten birkaç kişi var. Başka bir kullanıcı iPhone'nunun uyku modunda WiFi'yi açtığını ve bu yüzden tarama yaparak şarjı bir hayli yediğini yazmış. Bu sorundan ise iOS 8.4'ü tekrardan yükleyip, cihazını yeni iPhone olarak ayarladığında kurtulduğunu belirtmiş.


iPhone 6'nın durduk yere çöktüğü, donduğu veya yeniden başladığına dair başka bir problemden daha söz ediliyor. Bu sorun ayrıca sadece iPhone 6'yı değil, iPhone 4s/5/5s sahiplerini de etkilemiş. Ancak yorumlarda güncellemenin tam olarak yapılamadığı ve bu yüzden sıkıntı olduğu yazılmış. Çözüm ise sıfırdan temiz bir kurulum. Apple ID'ye giriş yapamayanlar var, fakat genel olarak bu giriş sorunu VPN kaynaklı duruyor. En azından VPN'i devre dışı bırakanlar hesaplarına giriş yapabilmiş.


Ayrıca şarjla alakalı olarak şikayetler devam ediyor. Fakat şarjın tam tersi eskisine göre daha iyi gittiğini belirten tüketiciler var. Şarj konusundaki teorilerden biri ise yeni müzik uygulaması ve servis gösteriliyor. Şimdilik bu konuyla alakalı kesin bir neden yok. Genel olarak ben de OTA yerine iTunes'tan sıfır bir kurulum yapmayı tercih ediyorum. Bu şekilde mevcut bazı problemler düzelebiliyor.Hasan Uğur Nayır - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
İos 8.4'le Alakalı Diğer Sorunlar
YORUMLAR (1)
500
Apple'ın karma gerçeklik başlığı artık hazır! Apple'ın karma gerçeklik başlığı artık hazır! Kutulardan şarj aletinin çıkarılması Apple ve Samsung'un başına bela oldu! Kutulardan şarj aletinin çıkarılması Apple ve Samsung'un başına bela oldu! Apple'ın yüzü güldü: Satılan her 2 telefondan biri iPhone oldu! Apple'ın yüzü güldü: Satılan her 2 telefondan biri iPhone oldu!
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji İos 8.4'le Alakalı Diğer Sorunlar - Son Dakika


Advertisement