Son Dakika Haberleri: ''iPhone'umu Geri Verin'' Diyen MHP'li Vekilden AK Parti'ye Emeklilik Sitemi

''iPhone'umu Geri Verin'' Diyen MHP'li Vekilden AK Parti'ye Emeklilik Sitemi

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısına uyarak iPhone'unu kıran MHP'li vekil Cemal Enginyurt, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili ''87 yılından bu taraf sigortalı olup, bugün 31 yılını tamamlamış bir insana 'Siz emekli olmayı hak etmiyorsunuz' diyemezseniz. Hukuk ilk kez geriye işledi.'' diyerek hükümete sitem etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın boykot çağrısına uyarak iPhone'unu satan MHP'li Cemal Enginyurt, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili ''87 yılından bu taraf sigortalı olup, bugün 31 yılını tamamlamış bir insana 'Siz emekli olmayı hak etmiyorsunuz' diyemezseniz. Hukuk ilk kez geriye işledi.'' diyerek hükümete siteme etti.

''BU HAKKI İADE ETMEK GÖREVİMİZ''

Enginyurt, konuyla ilgili ''4447 sayılı yasa ile emeklilikte yaşa takılanların hakları gasp edilmiştir. Şu anda emeklilikte yaşa takılanların beklentisi bir lütuf değil, gasp olan bir hakkın teslimidir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hukuk ilk defa geriye işlemiştir. Dolayısıyla 87 yılından bu taraf sigortalı olup, bugün 31 yılını tamamlamış, yaklaşık 43 yaşına gelmiş bir insana ''Siz emekli olmayı hak etmiyorsunuz'' diyemezseniz. TBMM olarak emeklilikte yaşa takılanlara bu hakkı iade etmek, görevimizdir.'' dedi.

MHP'li vekil Cemal Enginyurt

''iPHONE'UMU GERİ VERİN''

ABD'yle Türkiye arasındaki papaz Andrew Brunson krizi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Apple boykotu çağrısına uyarak telefonunu değiştiren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Brunson'ın serbest bırakılmasına tepki göstermişti.

Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Brunson yüzünden, Amerika'yı protesto edeceğiz diye iPhonu kırdık. Brunson ilk uçağa bindi gitti. Arkadaş, Amerika'yla aram açıldığına mı yanayım, kırılan iPhone mı üzüleyim, ajan Brunson'un serbest kalmasına mı kızayım. Kaldık ya la ortada. İphonumu verin, çok bozuğum ona göre" ifadesini kullanmıştı.
Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, Boş Meydana Konuştu