İpsala Ziraat Odası Başkanı Darcan Açıklaması - Son Dakika

İpsala Ziraat Odası Başkanı Darcan Açıklaması

03.01.2012 11:20
İpsala Ziraat Odası Başkanı Darcan Açıklaması, System.String[]

İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Darcan, hayvan üreticilerinin mutlaka hayvanlarını kayıt ettirmesi gerektiğini bildirdi.

İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Darcan, hayvan üreticilerinin mutlaka hayvanlarını kayıt ettirmesi gerektiğini bildirdi.

Darcan, 2012 yılının ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, hayvanlarını tescil ettirmeyen üreticiler için 6 aylık ek bir süre daha verildiğini anımsatarak, "Hayvan üreticileri mutlaka hayvanlarını kayıt ettirmeli" dedi.

Darcan, ek süre ile ilgili bakanlık yazısının Resmi Gazete'de yayımlandığını kaydetti.

İpsala Ziraat Odası ile Bulgaristan'ın Yambol Bal Üreticileri Birliği ile sınır ötesi işbirliği çerçevesinde, "Sınır Ötesi Alan Ekonomisinin Arttırılması" konulu bir proje hazırlığı yaptıklarını da anlatan Darcan,

"Odamız ile Bulgar yetkilileri arasında görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

Tarım sigortaları konusunda da çiftçileri uyaran Darcan, 2012 yılında yürürlüğe giren riskli ürünlerde tarım sigortası yaptırma zorunluluğu olduğunu ve üreticilerin mutlaka ürünlerini sigortalaması gerektiği ifade etti.

Darcan, "Odamız tarım sigortası yapıyor. Oda olarak çiftçilerimizin her türlü sorununda yanındayız ve onlara yol göstermeye hazırız. Tüm çiftçilerimizin yeni yılını kutlar, bol bereketli bir yıl olmasını dilerim."

- EDİRNE

İpsala Ziraat Odası Başkanı Darcan Açıklaması

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İpsala Ziraat Odası Başkanı Darcan Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Yunanistan'dan endişelendiren uyarı: 6.2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar bekliyoruz Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra yola çıkan motosiklet sürücüsü, kazada hayatını kaybetti Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 607'ye yükseldi Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında