İradene Sahip Çık" Etkinlikleri - Son Dakika

İradene Sahip Çık" Etkinlikleri

29.12.2013 14:23

Dünya Demokrasi Hareketi Genel Başkanı Zilan: "Söz konusu operasyonların hedefi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır, nihai hedef ise 'yeni Türkiye' ve yeni Türkiye'yi inşa etmek isteyenlerdir"

Dünya Demokrasi Hareketi Genel Başkanı Bayram Zilan, 17 Aralık'ta başlayan operasyonlara ilişkin, "Söz konusu operasyonların hedefi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır, nihai hedef ise 'yeni Türkiye' ve 'yeni Türkiye'yi inşa etmek isteyenlerdir" dedi.

Zilan, AK Parti önünde gerçekleştirilen "İradene sahip çık" temalı basın açıklamasında, demokrasilerde siyasi partileri seçmenlerin iktidara taşıdığını, iktidardan da ancak milletin uzaklaştırabileceğini belirtti.

Millet iradesi dışında atanmışların, derin bürokratik oligarşinin ve jüristokrasinin iktidara müdahalesini kabul etmediklerini vurgulayan Zilan, yakın döneme kadar iktidara balans ayarı vermek isteyenlerin tank paletleri ve silah namlularıyla yaptıklarını, bugün ise jüristokrasi ve merkez medya operasyonları gerçekleştirilmek istendiğini söyledi.

Zilan, açıklamasında şunları ifade etti:

"Söz konusu operasyonların hedefi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır, nihai hedef ise 'yeni Türkiye' ve 'yeni Türkiye'yi inşa etmek isteyenlerdir. Bu ülkenin barış iklimi, ekonomik istikrarı ve demokratikleşme serüveni birkaç toplum mühendisine bırakılmamalıdır. Biz bu çok uluslu toplumsal mühendislik projelerini çok iyi tanıyoruz. Bize göre bu projelerin 12 Eylül'den, 28 Şubat'tan ve 27 Nisan'dan bir farkı yoktur. Dün nasıl ki bu müdahalelere karşı çıktıysak, bugün de söz konusu mühendislik projelerine karşı çıkıyoruz. Burada özne ne AK Parti'dir ne de bir başka partidir. Özne doğrudan 'milli irade'dir."

Zilan, sivil toplum örgütlerinin de destekleriyle bütün illerde "iradene sahip çık" etkinlikleri düzenleyeceklerini bildirdi. - Ankara

İradene Sahip Çık Etkinlikleri

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İradene Sahip Çık' Etkinlikleri - Son Dakika


Son Dakika

Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum