Son Dakika Haberleri: Irak Başbakanı İbadi: DEAŞ Askeri Olarak Resmen Bitti

Irak Başbakanı İbadi: DEAŞ Askeri Olarak Resmen Bitti

2 yıl önce

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, DEAŞ'a karşı sürdürülen askeri operasyonlar sonucunda, terör örgütünün askeri olarak tamamen bittiğini söyledi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ta "askeri olarak" bittiğini açıkladı.

"TÜM BÖLGELERİ KURTARDIK"

Başbakan İbadi, Bağdat'taki hükümet sarayında haftalık basın toplantısı düzenledi. Irak'ta DEAŞ'ı askeri olarak bitirdik ve ele geçirdiği tüm bölgelerimizi kurtardık" diyen İbadi, ülkenin batısındaki Enbar'a bağlı çöl alanda DEAŞ hücrelerine karşı operasyonun da yakında biteceğini söyledi.

DEAŞ'TAN KURTULUŞU MİLLİ GÜN İLAN EDECEK

Irak Başbakanı İbadi, söz konusu çöl alanın DEAŞ hücrelerinden temizlenmesi halinde ülkede "tam zafer" ve DEAŞ'tan kurtuluşu "milli gün" olarak ilan edeceklerini dile getirdi. Ülkede DEAŞ'a karşı karada savaşan güçlerin sadece Iraklılardan oluştuğunu vurgulayan İbadi, "Iraklıların bu mücadelesi Suriyelilerin DEAŞ'ı yenmesinde de rol oynadı." diye konuştu.

"KÜRT DOSTLARIMIZI UYARIYORUM"

Irak Federal Mahkemesi'nin gayrimeşru referandumu iptal etme kararını da değerlendiren İbadi, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kürt dostlarımızı çatışmaya yönelmemeleri konusunda uyarıyorum ve güvenliğin sağlanması için tüm yasalara uymaya çağırıyorum. Memurların maaşlarını da ödeme konusunda verdiğimiz sözümüzde duracağız ve gerekli incelemeler tamamlanınca ödemeye başlayacağız.
Rize Emniyet Müdürü'nü Şehit Eden Saldırgan, Sedye Üzerinde Adliyeye Sevk Edildi Tek Celsede Boşanan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı Fotoğraflarını Silmeye Kıyamadı

Anne Kaz, Yavruları İçin Kendisini Pitonun Önüne Attı