Sudani - Reisi görüşmesi - Son Dakika

Sudani - Reisi görüşmesi

29.11.2022 15:39
Sudani - Reisi görüşmesi

Irak Başbakanı Muhamed Şiya es-Sudani, ziyaret ettiği İran'da Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yle görüştü.

Irak Başbakanı Muhamed Şiya es-Sudani, ziyaret ettiği İran'da Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yle görüştü.

Irak resmi ajansı INA'nın haberine göre, resmi ziyaret kapsamında İran'ın başkenti Tahran'a giden Sudani, burada törenle karşılandı.

Sudani'ye Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Petrol Bakanı Hayyan Abdulgani, Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Araci ile askeri yetkililer eşlik ediyor.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya gelen Sudani'nin İran lideri Ali Hamaney ile de görüşmesi bekleniyor.

Sudani'nin Tahran ziyaretinde, İran'ın muhalif gruplara saldırıları ile enerji gibi konuların masaya yatıracağı belirtiliyor.

Irak Başbakanı'nın İran sonrası Fransa'ya da resmi ziyaret gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Sudani, göreve geldiği tarihten bir ay sonra ilk yurt dışı ziyaretini 21 Kasım'da Ürdün'ün başkenti Amman'a gerçekleştirmişti. Sudani, Amman sonrası 23 Kasım'da da Kuveyt'e gitmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tahran'da Azerbaycan Büyükelçiliği'ne silahlı saldırı anı kamerada Tahran'da Azerbaycan Büyükelçiliği'ne silahlı saldırı anı kamerada Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Saman, AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Saman, AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı Tahran Polis Komutanlığı: Azerbaycan Büyükelçiliği saldırganı yakalandı Tahran Polis Komutanlığı: Azerbaycan Büyükelçiliği saldırganı yakalandı

Son Dakika Güncel Sudani - Reisi görüşmesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement