Son Dakika Haberleri: Irak da Rusya'dan S-400 Satın Almaya Karar Verdi

Irak da Rusya'dan S-400 Satın Almaya Karar Verdi

6 gün önce

Irak, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri almaya karar verdi. Türkiye ve bazı Arap ülkeleri de Rusya'dan S-400 sistemleri almaya karar vermişti.

Türkiye, Hindistan ve bazı Arap ülkeleri Rusya'dan S-400 sistemleri almaya hazırlanırken ve bu nedenle ABD'nin yoğun baskısına maruz kalırken bir ülke daha savunma kapasitesini S-400 sistemleriyle artırma kararı aldı.

Sputnik'te yer alan habere göre; basın toplantısı düzenleyen Irak'ın Moskova Büyükelçisi Mansur Hadi, Irak hükümetinin S-400 sistemleri almak istediğini ve bu yönde bir karar verdiğini söyledi.

YOL HARİTASI HENÜZ HAZIRLANMADI

Büyükelçi Hadi, S-400 alım sürecinin kesin tarihlerini ve bu yönde atılacak adımları belirleyen bir yol haritasının henüz hazırlanmadığını ifade etti.

"ABD ENGEL OLURSA NE YAPACAKSINIZ?" SORUSUNA YANIT

Hadi'ye ABD'nin Rusya'yla yapılacak anlaşmaya yönelik muhtemel engellemeleri karşısında Irak'ın nasıl bir yol izleyeceği de soruldu. Hadi, bu soruya "ABD'lilerle olan sorunlara ve bu sorunların çözümüne gelecek olursak, (bunlar için) ilgili diplomatik kanallar mevcut" diye yanıt verdi.

Irak da Rusya'dan S-400 Satın Almaya Karar Verdi
Haber Yayın Tarihi : 15.05.2019 03:59 BDDK 100 Bin Dolar ve Üstü Alımlarda Bir Gün Bekleme Kararına Açıklık Getirdi Bakan Akar Yeni Askerlik Sisteminin Detaylarını Açıkladı: Askerlik Süresi 6 Aya İniyor Ysk'da Gerekçeli Karar İçin Kritik Gün Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nun Yaptığı Köprü Paylaşımı Sosyal Medyada Gündem Oldu