Son Dakika Haberleri: Irak, Erdoğan'ın Sözleri Üzerine Türk Elçiyi Çağırdı

Irak, Erdoğan'ın Sözleri Üzerine Türk Elçiyi Çağırdı

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak'taki Şii milislerden oluşan paramiliter güç Haşdi Şabi'yi 'terör örgütü' olarak nitelemesi üzerine Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız'ı bakanlığa çağırdı.

Irak  Dışişleri Bakanlığı,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  El Cezire'ye verdiği röportajda  Irak ordusuna destek veren ve çoğunluğu Şii milislerden oluşan paramiliter güç Haşdi Şabi'yi 'terör örgütü' olarak nitelemesi üzerine  Türkiye'nin  Bağdat Büyükelçisi  Fatih Yıldız'ı bakanlığa çağırdı.

RESMİ PROTESTOYU İLETTİLER

Irak Dışişleri Sözcüsü  Ahmet Cemal, "Dışişleri Bakanlığı, Türk  Cumhurbaşkanı'nın Haşdi Şabi'ye ilişkin son açıklamaları nedeniyle resmi bir protestoyu iletmek için  Bağdat'taki Türk büyükelçisini çağırmaya karar verdi." dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, röportajda "Haşdi Şabi kimdir, arkasında kim var? Haşdi Şabi, enteresan, 'Terör örgütü değildir' diye  Irak Parlamentosu'ndan çıkıyor, halbuki bir terör örgütü ama arkasında kimlerin olduğu önemli" demişti.


Amerika'ya Dönen Adriana Lima, Metin Hara'nın Kolyesini Çıkardı Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon İtiraf Etti: ABD'nin İmparatorluğu Çöküyor