Irak Eski Başbakanı Caferi: Pkk, Türkiye ile İlişkilerimize Zarar Veriyor - Son Dakika

Irak Eski Başbakanı Caferi: Pkk, Türkiye ile İlişkilerimize Zarar Veriyor

19.01.2012 16:51
Irak Eski Başbakanı Caferi: Pkk, Türkiye ile İlişkilerimize Zarar Veriyor, System.String[]

Irak eski Başbakanı, Ulusal İttifak Başkanı İbrahim Caferi, terör örgütü PKK'nın iki ülke ilişkilerine zarar verdiğini söyledi.

Irak eski Başbakanı, Ulusal İttifak Başkanı İbrahim Caferi, terör örgütü PKK'nın iki ülke ilişkilerine zarar verdiğini söyledi.

Cafedi, Türkmeneli Televizyonu'nda Genel Müdür Yalman Haceroğlu'nun sorularını yanıtladı Bağdat'tan Hadis El Saa programına katılan Caferi, ülkedeki son siyasi krize değinerek "Tarık El Haşimi meselesi kesinlikle yargıya bırakılmalı" dedi. Cafri konuşmasında ulusal konferansın da Bağdat'ta yapılması gerektiğini belirtti. Caferi, "Başkentimiz Bağdat'tır" dedi.

Caferi, Türkmenler'in bakanlar kurulunda yer aldıklarını hatırlatarak Türkmenler ile derin ve bir tarihe dayalı ilişkiler içinde olduklarını söyledi. Türkiye ile Irak arasında tarihi, siyasi ve Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi ilişkiler bulunduğunu belirten Caferi, iki ülkenin bu ilişkileri muhafaza ederek daha da güçlendirilmelerinden yana olduklarını söyledi. Türkiye demokrasi ve sosyal alanda gelişmelerin başarı ile sürdüğünü vurgulayan Caferi, terör örgütü PKK'nın iki ülke ilişkilerine zarar verdiğini belirterek Irak topraklarının komşu ülkelere saldırı için kullanılmaması gerektiğini anlattı.

AHM(GE/İD)

Irak Eski Başbakanı Caferi: Pkk, Türkiye ile İlişkilerimize Zarar Veriyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Irak Eski Başbakanı Caferi: Pkk, Türkiye ile İlişkilerimize Zarar Veriyor - Son Dakika


Son Dakika

Danla Bilic'ten gündemi sarsacak sözler: Enes Batur yıllardır bana aşık Ateşkesi 4 dakikada bozan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan akılalmaz sözler: Anlaşmaya sıkı sıkıya bağlıyız Denizi olmayan Diyarbakır'da tekne alt geçitte mahsur kaldı Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP'li başkan yardımcısına disiplin soruşturması Hurdacı buldu, incelemeye alındı: Ayasofya'nın 2 bin yıllık çanı olduğu değerlendiriliyor İETT otobüsünde yandaki kadına bakıp mastürbasyon yapan sapık kamerada Trabzonspor'da Eddie Newton gidiyor Abdullah Avcı geliyor Meteoroloji uyardı! 2 bölgede sağanak bekleniyor