Son Dakika Haberleri: Irak'ın kuzeyindeki Karacak bölgesinde bulunan teröristlerin üssü vuruldu

Irak'ın kuzeyindeki Karacak bölgesinde bulunan teröristlerin üssü vuruldu

29 gün önce

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyine, teröristlerin üs olarak kullandığı Karacak bölgesine dün gece düzenlediği hava harekatında mevzii, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedefin imha edildi. Ayrıca bugün yapılan hava harekatında da 11 terörist etkisiz hale getirildi.

Irak'ın kuzeyindeki Karacak bölgesinde bulunan teröristlerin üssü vuruldu, System.String[]

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Irak'ın kuzeyine teröristlerin üs olarak kullandığı Karacak bölgesine dün gece geniş kapsamlı bir hava harekatı düzenlendi. Büyük oranda yerli ve milli mühimmat ile İHA'ların kullanıldığı harekatla teröristlere ait silah mevzii, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedef imha edildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe Harekatı ile komandolar teröristlerin inlerine girmeyi sürdürürken, hava harekatlarıyla da sınır ötesindeki terör hedeflerinin tek tek vurulmaya devam ettiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA HEDEF İMHA EDİLDİ

"Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla halihazırda devam etmekte olan Pençe Harekatı ile koordineli olarak, uluslararası hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Karacak bölgesine dün gece geniş kapsamlı bir hava harekatı icra edilmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, harekatla teröristlere ait silah mevzii, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedefin imha edildiği bildirildi.

'SİVİL HALK ZARAR GÖRMEDİ'

Harekatta büyük oranda yerli ve milli mühimmat ile İHA'ların kullanıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, "Harekatta, sadece teröristlere ait tesisler hedef alınmış, sivil halkın zarar görmemesi için azami gayret sarf edilmiştir. Terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan azim ve kararlılıkla devam edecek, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır." ifadesi paylaşıldı.

11 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta Metina ve Gara bölgesine bugün yapılan hava harekatında 6 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen operasyonda ise 5 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, iç güvenlik operasyonları kapsamında Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca bugün gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 5 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada, bölgedeki operasyonların sürdüğü kaydedildi.

Haber Yayın Tarihi: 19.07.2019 10:00 Kaynak: AABodrum'da konser veren İrem Derici'nin pantolonu yırtıldı
Sivasspor 3-0 Beşiktaş / Canlı anlatım Hasan Şaş'tan istifa etmeden önce dikkat çeken paylaşım