Son Dakika Haberleri: Irak Ordusu Yayınladı! Peşmerge, Saddam'ın Yaptırdığı Köprüyü Böyle Havaya Uçurmuş

Irak Ordusu Yayınladı! Peşmerge, Saddam'ın Yaptırdığı Köprüyü Böyle Havaya Uçurmuş

26 gün önce

Irak ordusu, Peşmergeler tarafından havaya uçurulan, Altınköprü kasabasındaki Hindistan köprüsüne ait görüntüleri yayınladı. Köprü, 1980 yılında Saddam Hüseyin tarafından yaptırılmış.

Irak ordusunun resmi twitter hesabında  Kerkük ile  Erbil arasında bulunan ve Peşmerge tarafından havaya uçurulduğu belirtilen  Hindistan köprüsüyle ilgili görüntü yayınlandı.  Twitter hesabında görüntülerin  Hindistan köprüsüne ait olduğu ve  Barzani peşmergeleri tarafından havaya uçurulduğu belirtildi.

PEŞMERGE YETKİLİLERİ: ÖNLEM AMACIYLA HAVAYA UÇURULDU

Peşmerge yetkilileri ise, patlatılan köprünün askeri geçişlerin önlenmesi amacıyla sadece bir kısmının havaya uçurulduğunu tarihi köprüye bütünüyle zarar verilmediğini şartların normalleşmesinden sonra köprünün tekrar onarılacağını söyledi. Patlatılan köprü kesinlikle tarihi Altınköprü köprü değil" denildi.

1980'DE SADDAM HÜSEYİN TARAFINDAN YAPTIRILMIŞ

Köprü, 1980 yılında  İran  Irak savaşı sırasında  Saddam Hüseyin tarafından  Hindistan' dan getirilen bir mühendis tarafından yapıldığı için ismi  Hindistan köprüsü olarak geçiyor. Altınköprü'de eski ve tarihi olan ve birbirine bağlantılı iki köprü daha bulunuyor. Bunlarda Tezihine ve Orta mahallelerinde yeralıyor..

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı