Irak Sınırında Askeri Hareketlilik - Son Dakika

Irak Sınırında Askeri Hareketlilik

13.02.2012 10:29
Irak Sınırında Askeri Hareketlilik

Kuzey Irak'taki örgüt kamplarına yönelik yapılan hava saldırısıyla birlikte Şırnak'ın sınır kesimine doğru askeri hareketlilik görüldü.

Kuzey Irak'taki örgüt kamplarına yönelik yapılan hava saldırısıyla birlikte Şırnak'ın sınır kesimine doğru askeri hareketlilik görüldü. Mardin yönünden gelen sivil minibüslerden oluşan yaklaşık 40 araçlık konvoy, Şırnak'ta bulunan 23'ncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na asker taşıdı. Askerleri taşıyan araçlar, şifre karıştırıcı jammer araçları ve zırhlı askeri araçlarla korunurken, havadan kobra helikopterleri de eşlik etti.

Bu arada 23'üncü Jandarma Sınır Tümeni'nden kalkan kobra ve Sikorsky helikopterleri, Cudi Dağı ile Kuzey Irak sınır bölgesinde sürekli devriye uçuşları yaptı. İnsansız hava araçlarının sınır boyunca elde ettiği görüntüler merkezde değerlendirildi.

Kaynak: DHA
Mardin'de trafik kazası: 1'i çocuk 4 yaralı Mardin'de trafik kazası: 1'i çocuk 4 yaralı ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI'NDA 1 ÜLKE VE 45 KENTE HİZMET ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI'NDA 1 ÜLKE VE 45 KENTE HİZMET

Son Dakika Güncel Irak Sınırında Askeri Hareketlilik - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement