Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika

Irak Sınırındaki Olay

02.01.2012 14:02
Irak Sınırındaki Olay, System.String[]

Üstün, Irak sınırında, 35 kişinin ölümüne neden olan olaya ilişkin, kasıt olacağını düşünmüyorum açıklamasında bulundu.

Atakan Çelik - TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Irak sınırında, 35 kişinin ölümüne neden olan olaya ilişkin, "Kasıt olacağını düşünmüyorum ancak her ihtimale karşı bütün kurum ve kuruluşların yaptığı incelemeleri komisyonu olarak takip ediyoruz. Ortada kasıtlı bir durum varsa bunun ortaya çıkmasını bizde arzu ediyoruz" dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili de olan Üstün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olayı, "son derece üzüntü verici" olarak nitelendirdi.

Olayın bütün kurumlarca çok boyutlu olarak araştırıldığını, komisyon olarak yapılan araştırmayı yakından takip ettiklerini belirten Üstün, şöyle konuştu:

"Kasıt olacağını düşünmüyorum ancak her ihtimale karşı bütün kurum ve kuruluşların yaptığı incelemeleri komisyonu olarak takip ediyoruz. Ortada kasıtlı bir durum varsa bunun ortaya çıkmasını bizde arzu ediyoruz. Ancak yapılan bütün soruşturmalar sonucunda gerçek ortaya çıkacaktır. Biz komisyon olarak kurumlar tarafından yapılan bu araştırmayı takip ediyoruz. Soruşturma sonucunda hareket tarzımızı belirleyeceğiz.

Komisyonumuzun, terör ve şiddetten kaynaklı yaşam hakkı ihlallerini inceleyen bir alt komisyonu var. Bu komisyonumuz da bu olayı inceleyebilir. Burada hep şunu ifade etmeye çalışıyoruz, terör ve şiddet olduğu için insanlarımız bir şekilde ölüyor. Arzumuz terörün ve şiddetin öncelikle son bulması. Terör ve şiddet durduğunda insanların yaşam hakkı güvence altına alınacaktır. Biz sorunlarımızı konuşarak çözme yolunu tercih etmemiz lazım. Onun için biran önce terörün son bulmanı arzu ediyoruz. Terör biran önce bitsin ki insanların yaşam hakkı ihlalleri ortadan kalksın."

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Paris yanıyor! Binlerce kişi sokaklara döküldü, Fransız polisi göstericilere sert müdahalede bulunuyor Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı