Son Dakika Haberleri: Irak Sınırındaki Olay

Irak Sınırındaki Olay

8 yıl önce

Üstün, Irak sınırında, 35 kişinin ölümüne neden olan olaya ilişkin, kasıt olacağını düşünmüyorum açıklamasında bulundu.

Irak Sınırındaki Olay, System.String[]

Atakan Çelik - TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Irak sınırında, 35 kişinin ölümüne neden olan olaya ilişkin, "Kasıt olacağını düşünmüyorum ancak her ihtimale karşı bütün kurum ve kuruluşların yaptığı incelemeleri komisyonu olarak takip ediyoruz. Ortada kasıtlı bir durum varsa bunun ortaya çıkmasını bizde arzu ediyoruz" dedi.


AK Parti Sakarya Milletvekili de olan Üstün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olayı, "son derece üzüntü verici" olarak nitelendirdi.


Olayın bütün kurumlarca çok boyutlu olarak araştırıldığını, komisyon olarak yapılan araştırmayı yakından takip ettiklerini belirten Üstün, şöyle konuştu:


"Kasıt olacağını düşünmüyorum ancak her ihtimale karşı bütün kurum ve kuruluşların yaptığı incelemeleri komisyonu olarak takip ediyoruz. Ortada kasıtlı bir durum varsa bunun ortaya çıkmasını bizde arzu ediyoruz. Ancak yapılan bütün soruşturmalar sonucunda gerçek ortaya çıkacaktır. Biz komisyon olarak kurumlar tarafından yapılan bu araştırmayı takip ediyoruz. Soruşturma sonucunda hareket tarzımızı belirleyeceğiz.


Komisyonumuzun, terör ve şiddetten kaynaklı yaşam hakkı ihlallerini inceleyen bir alt komisyonu var. Bu komisyonumuz da bu olayı inceleyebilir. Burada hep şunu ifade etmeye çalışıyoruz, terör ve şiddet olduğu için insanlarımız bir şekilde ölüyor. Arzumuz terörün ve şiddetin öncelikle son bulması. Terör ve şiddet durduğunda insanların yaşam hakkı güvence altına alınacaktır. Biz sorunlarımızı konuşarak çözme yolunu tercih etmemiz lazım. Onun için biran önce terörün son bulmanı arzu ediyoruz. Terör biran önce bitsin ki insanların yaşam hakkı ihlalleri ortadan kalksın."


- SAKARYA

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:02 Kaynak: AAABD Adana Konsolosluğu'nda çalıştığı iddia edilen Türk personellerin, zemzem suyuyla dalga geçmesi olay oldu
Yaşar Büyükanıt, eşinin cenazesine katılamadı Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap